Netflix’in Alman yapımı komedi-drama dizisi The Last Word (Das letzte Wort), 17 Eylül’de ekranlarda olacak. Anke Engelke ve Thorsten Merten, 6 bölümlük dizinin başrol oyuncuları. Nina Gummich, Johannes Zeiler, Aaron Hilmer, Claudia Geisler-Bading, Gudrun Ritter ve Juri Winkler, kadroda yer alan diğer isimler.

The Last Word, aile, yeni başlangıçlar, ölüm ve kederle başa çıkma konusunda insanı güldüren ve ağlatan dokunaklı ve komik bir dramedi.  25 yıldır evli olduğu kocasının ani ölümünün üstesinden gelmeye çalışan Karla Fazius’un (Anke Engelke) hikayesini anlatan bir dizi izleyeceğiz. 25 yıllık evliliklerinde harika anlar ve güzel zamanlar paylaştılar, çocukları oldu, kavga ettiler ve barıştılar. Ancak kocası Stephan (Johannes Zeiler) beklenmedik bir şekilde öldüğünde Karla, hiç tartışmadıkları sırlarla çabucak yüzleşir.

Özlem, korku, öfke, şok, finansal endişeler ve kocasının sadakatine ilişkin şüpheler yüzünden Karla, cenaze gününe kadar kendisini bir türlü ifade edemez. O gün orada bir anda bir anma konuşmacısı olmaya karar verir. Cenaze evinin sahibi olan Andreas Borowski (Thorsten Merten) ile birlikte, kayıplarıyla uğraşan insanlara yardımcı olur ve son vedalaşmaları etme yolculuklarında onlara eşlik eder. Fakat bunu cenaze sektöründeki tüm kuralları çiğneyerek yapar ve Borowski, bu durumdan oldukça rahatsızdır. Özür dilemeyen, gürültülü ve alışılmadık biri olan Karla, kendi kaybının üstesinden gelmekte zorluk çekerken, ailesinde büyüyen kargaşaya da katkıda bulunur.

Karla, kendine şunu sormak zorundadır: Yas tutmanın doğru bir yolu var mı? Ve eğer varsa, onun doğru yolu nedir?

6 bölümün her biri yas, ölüm ve hayata devam etme konusunda farklı hikayeler anlatıyor. Bazıları komik, bazıları üzücü ama her zaman biraz absürt olan hikayeler izleyeceğiz.

Aron Lehmann, yazar, yönetmen ve yürütücü yapımcı olarak dizinin başındaki isim. Dizi, başrol oyuncusu Thorsten Merten’in bir fikrinden uyarlandı.

PANTALEON Films GmbH, dizinin yapım şirketi. Daniel Sonnabend ve Dan Maag, dizinin yönetici yapımcıları.

Türkçe altyazılı fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak