Bugüne kadar en çok izlenen İngilizce olmayan Netflix dizilerinden biri olan The Rain ve Kasım ayında izlediğimiz Elves’in arkasındaki ikili Jannik Tai Mosholt ve Christian Potalivo’dan gelen 6 bölümlük Danimarka yapımı dizi Chosen, 27 Ocak’ta ekranlarda olacak.

Danimarka’nın kenar mahallelerinde geçen Chosen, sosyal baskı, sırlar, yalanlar ve kimliğe sahip gençlerin hayatı hakkında heyecan verici ve absürt bir bilimkurgu hikayesi. Bildiğini sandığı her şeyin yanlış olduğu ortaya çıktığında ve dünyanın düşündüğü kadar güvenli ve mutlu olmadığını fark ettiğinde gerçekliği birdenbire alt üst olan genç bir kızı takip edeceğiz.

Emma, 17 yıl önce bir meteorun Dünya’nın atmosferine girip buraya düştüğü söylentileri sonrası dünyaca ünlü olan küçük bir Danimarka kasabası Middelbo’daki herkesten her zaman farklı hissetmiştir. Ama Middelbo artık eskisi gibi değil ve asıl soru, göründüğü gibi olup olmadığı.

Emma yanlışlıkla meteorun tüm hikayesinin bir yalan olduğunu keşfettiğinde, sakin kasaba hakkında tehlikeli ve imkansız bir gerçek kendini ortaya çıkarır. Hayal edebileceğinden çok daha tehlikeli ve inanılmaz bir şey. Neredeyse 20  yıl önce küçük kasabayı vuran bir meteor muydu yoksa çok daha güçlü bir şey mi? Bu farkındalıkla Emma kendi başına olduğunu ve arkadaşlarının ve toplumun onlara en çok ihtiyacı olduğu anda onu kurtaramayacağını kabul etmek zorunda kalır.

Malaika Berenth Mosendane (Emma), Andrea Heick Gadeberg, Andreas Dittmer, Albert Rudbeck Lindhardt, Mohamed Djeziri, Anders Heinrichsen, Line Kruse, Henrik Prip, Marie Louise Wille ve Ken Vedsegaard dizinin kadrosunu oluşturan isimler.

Kaynak