Netflix’in Danimarka yapımı dizisi Elves (Nisser), 28 Kasım’da ekranlarda olacak.

Dört kişilik bir aile, Noel’de yeniden bağlantı kurmak umuduyla Danimarka’nın ücra bir adasına tatile gider. Ancak oldukça dindar bir topluluk tarafından kontrol edilen bu ada, halkla uyum içinde yaşayan vahşi orman yaratıklarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu korkunç varlıklar, hepimizin bildiği halk masallarına ve mitolojiye ilham veren elflerdir. Ailenin kızı, bir gün bir elf bebeği bulup onu eve getirince istemeden adadaki uyumu bozar. Böylece tüm ada halkı inançlarını, ailelerini ve kendi canlarını kurtarmak için bir ölüm kalım mücadelesine girişir.

Sonja Steen, Milo Toke Bendix Campanale, Ann Eleonora Jørgensen (Forbrydelsen), Vivelill Søgaard Holm, Rasmus Hammerich (Equinox), Peder Thomas Pedersen (Den som dræber), Lila Nobel (The Rain) ve Lukas Løkken (The Rain), 6 bölümlük dizinin kadrosunda yer alan isimler.

Elves, Jannik Tai Mosholt (Rita) ve Christian Potalivo’nun (The Rain) orijinal fikrine dayanan, Stefan Jaworski (Those Who Kill, When the Dust Settles) tarafından yaratılan ve senaryosu yazılan, Roni Ezra tarafından yönetilen, çoğumuzun aşina olduğu folklor ve mitlere dayanan korku temalı bir dizi olacak.

Miso Film‘den (The RainDen Som Draeber) Elise H. Lund, dizinin yapımcısı. Jannik Tai Mosholt ve Christian Potalivo, Miso Film’den Peter Bose ve Jonas Allen ile birlikte dizinin yönetici yapımcıları olarak görev alıyorlar.

.