Good Grief, artık komedisiyle kendini ispatlamış ülkelerden biri olan Yeni Zelenda’dan çıkmış bir dizi.

Büyükbabalarının vefatından sonra kendilerine bırakmış olduğu cenaze eviyle ne yapacağını bilemeyen iki kız kardeş Ellie ve Gwen hakkında. Ellie, öğretmenlik yaptığı okulda yaptığı bir davranıştan dolayı okuldan ayrılmaya zorlanmış, kardeşi Gwen ise zaten gününü gün etmekle uğraşan, elinde neredeyse hiçbir pratik becerisi bulunmayan biri. Kardeşler ilk aşamada cenaze evini satmak istiyorlar fakat hayatlarındaki boşluk, zamanın gerisinde kalan bu cenaze evini ellerinden çıkarmanın zor olduğunu gerçeği ile birleşince cenaze evini işletmek zorunda kalıyorlar. Bize de büyüdükçe yolları ayrılan bu kardeşlerin eğlenceli ve tatlı-acı buluşmalarını izlemek kalıyor. Cenaze evi ile paket halinde gelen 3 çalışan ise dizinin tuzu biberi oluyor.

Good Grief, Eve Palmer ve Grace Palmer kardeşlerin elinden çıkma düşük bütçeli bir komedi. Evet, bu kardeşler aynı zamanda dizinin başrolündeki kız kardeşleri de canlandırıyorlar. Toplamda 6 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri ise 15-21 dakika arasında değişiklik gösteriyor. Dizinin ilk sezonu Yeni Zelenda kanalı TVNZ’de yayınlanmış ve kanal, diziye 2. sezon onayı vermemiş. Fakat Good Grief’in macerası burada bitmemiş. Amerikan devi AMC tarafından dizinin hakları alınmış ve ilk sezonu şirketin kanalı IFC üzerinden yayınlanmış ve şirketin streaming servisi Sundance Now üzerinden paylaşılmış. AMC bununla kalmayıp dizinin ikinci sezonu için de bütçe oluşturmuş.

Good Grief içinde hafif hüzün elementleri de bulunduran gayet eğlenceli bir dizi. Bölüm sürelerinin kısalığı ile de denemenizi daha kolay hale getiriyor. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Cenaze Evi’nin tam kadrosu: Beau, Gwen, Eve, Dean, Sharyn