Disney Plus Cuma günü 2. yıl dönümünü, yayın hizmeti için gelecek şovlara ve filmlere bakışlarla dolu Disney Plus Günü ile kutladı. Pixar, Star Wars, Fox dışında, izleyicilerin özellikle merakla beklediği Marvel’dan, bir kısmını önceden bildiğimiz bir kısmı yeni olan bir dolu projeyi üzerimize attılar.

İlk kez, 2019’un Ağustos ayında yapılan Disney Plus D23 Expo’da haberini aldığımız Moon Knight, She-Hulk ve Ms. Marvel’dan kısa ilk bakış videoları ve logolar geldi. 3 dizi de 2022 yılında ekranlarda olacak.
Geçen sene Aralık ayında yapılan Disney’in Yatırımcı Günü’nde haberlerini aldığımız Ironheart ve Secret Invasion’dan logolar ve Nick Fury’den ilk kare geldi.6 Ekim’de ilk sezonuna nokta koyan Marvel animasyon dizisi What If?, 2. sezon onayını aldı.


24 Kasım’da yayınlanmaya başlanacak Hawkeye mini dizisinde Alaqua Cox’ın canlandıracağı Maya Lopez/Echo karakterini merkezine alacak bir uzantı dizi üzerinde çalışmalara başlandığı ile ilgili haberi Mart ayında almıştık. Bu dizi projesine resmi onay geldi.


WandaVision, bu senenin Ocak-Mart ayları arasında yayınlanan Disney+’ın ilk Marvel dizisiydi. Dizide Kathryn Hahn‘ın canlandırdığı Agatha karakterini merkezine alacak bir uzantı dizi üzerinde çalışıldığı ile ilgili haberi Ekim ayında almıştık. Disney+, bu uzantı diziye resmi dizi onayını verdi ve dizinin adının Agatha: House of Harkness olduğunu açıkladı.


Guardians of the Galaxy ekibinin pek sevilen elemanı Groot’u merkezine alan I Am Groot adlı kısa format diziyle ilgili haberi geçen sene Aralık ayındaki Yatırımcı Günü’nde almıştık. Baby Groot’un yıldızların arasında büyüdüğü ve başını belaya soktuğu parlak günlerini takip eden animasyonun logosu yayınlandı.


Marvel Studios’un animasyon dizisi Marvel Zombies, Marvel Evrenini, sürekli yayılan bir zombi belasına karşı savaşan yeni nesil kahramanlar olarak yeniden tasavvur ediyor. Zombilerle daha önceden What If…? animasyonunun 5. bölümünde karşılaşmıştık.


Spider-Man: Freshman Year, Peter Parker’ı MCU’da Spider-Man olma yolunda takip eden ve karakterin çizgi roman köklerine geri dönen yeni bir animasyon dizisi.


1992-1997 yılları arasında yayınlanan ve izleyenlerin pek sevdiği X-Men: The Animated Series, X-MEN ‘97 ile yeniden canlandırılıyor.  “X-MEN ’97”, klasik animasyonun kaldığı yerden devam edecek. X-Men: The Animated Series’den birkaç oyuncu geri dönüyor; bazıları orijinal karakterlerini bazıları tamamen yeni karakterleri seslendirecekler.

Geri dönen oyuncular arasında şunlar yer alıyor:  Cal Dodd, Lenore Zann, George Buza, Adrian Hough, Christopher Britton, Catherine Disher, Chris Potter, Alison Sealy-Smith, Alyson Court.

Jennifer Hale, Anniwaa Buachie, Ray Chase, Matthew Waterson, JP Karliak, Holly Chou, Jeff Bennett, AJ LoCascio gibi yeni isimler de seslendirme kadrosunda yer alacak.

Beau DeMayo’nun (The Originals) baş yazar olduğu animasyon dizi 2023’te ekranlarda olacak.