Disney+, WandaVision, The Falcon and The Winter Soldier, Loki, Hawkeye, Ms. Marvel, She-Hulk, Moon Knight, What If?, Ironheart, Secret Invasion, Armor Wars ve Wakanda‘nın kendisine yetmeyeceğini düşünerek yeni bir Marvel Comics karakterinin dizisine daha girişmeye karar vermiş.

2019’un Nisan ayında, Marvel filmlerinde Jeremy Renner’ın canlandırdığı Hawkeye karakterinin dizisi üzerinde çalışmalara başlandığı ile ilgili haberi almıştık. 2020’nin Aralık ayında, çekimlerine başlanan dizide hangi oyuncuları göreceğimizi öğrenmiştik.

İşte o kadrodaki isimlerden Alaqua Cox’ın canlandırdığı Echo karakterini merkeze alacak bir uzantı dizi üzerinde çalışıldığı ile ilgili haber geldi.

Gerçek adı Maya Lopez olan Echo, sağır bir Kızılderili olarak başka bir kişinin hareketlerini veya dövüş tarzını mükemmel bir şekilde kopyalayabilme yeteneğine sahiptir ve bu onu savaşta zorlu bir rakip haline getirir. Echo’nun Marvel çizgi romanlarında Daredevil, Moon Knight ve Avengers gibi karakterlerle yolları kesişmektedir. Hawkeye/Clint Barton’a geçmeden önce (Avengers: Endgame), çizgi romanlarda Ronin unvanına sahip ilk kişiydi.

Henüz erken geliştirme aşamasında olan projede, Etan Cohen (Holmes & Watson) ve Emily Bowen-Cohen dizinin yazarlığını ve yönetici yapımcılığını üstlenecekler. Marvel Studios, dizinin yapımcılığını üstlenecek.

Jeremy Renner, Hailee Steinfeld, Vera Farmiga, Florence Pugh, Fra Fee, Tony Dalton gibi isimleri kadrosunda bulunduran Hawkeye dizisi, bu yılın sonlarında ekranlarda olacak ve Alaqua Cox, ilk kez bir projede izleyici karşısına çıkacak. Dizide babası William Lopez’i Zahn McClarnon (The Son) canlandıracak.

Kaynak