2019’un Ağustos ayında Marvel Comics karakterleri Ms. Marvel, She-Hulk ve Moon Knight’ın, yeni açılacak yayın platformu Disney+’a dizi olarak uyarlanacaklarının haberini almıştık. Yaklaşık 2 hafta önce She-Hulk’ın başrolüne Tatiana Maslany’nin geldiğinin haberini aldık. Bugün ise Mr. Marvel’ın başrol oyuncusu ile ilgili haber geldi.

Uzun ve zorlu bir araştırmanın ardından Marvel, Mr. Marvel’ı buldu. Stüdyo, çizgi roman karakterine dayanan Disney+ dizisinin başrolüne Iman Vellani’yi getirdi. Mr. Marvel, Vellani’nin ilk işi.

Ms. Marvel, 2014 yılında yayınlanan çizgi roman ile Marvel Comics’in kendi çizgi romanına sahip ilk Müslüman süper kahramanı olmuştu. Marvel Studios’un da ekrandaki ilk Müslüman kahramanı olacak. Çizgi romanları, New Jersey’de dindar bir ailede yaşayan, kimliğini, kendi yolunu bulmaya çalışıp, uyum sağlamak isteyen 16 yaşındaki Pakistan asıllı Amerikalı Kamala Khan’ı merkezine alıyordu. Kamala bir gün dünya dışından gelen bir sise maruz kaldıktan sonra şekil değiştirme, vücudunu küçültüp büyütme, kollarını ya da bacaklarını uzatma güçlerine kavuşur.

Marvel Studios başındaki isim Kevin Feige, Kamala Khan’ın televizyon dizileri dışında, gelecekteki Marvel filmlerinde de yer alacağını söylemişti.

Bisha K. Ali’nin (Four Weddings and a Funeral), projenin başındaki isim. Adil El Arbi ve Bilall Fallah (Bad Boys for Life) , Sharmeen Obaid-Chinoy ve Meera Menon (The Magicians), dizinin yönetmenliğini üstlenecekler.

Kaynak