Downton Abbey’in yaratıcısı Julian Fellowes’un uzun zamandır beklenen dönem draması The Gilded Age, nihayet Ocak ayında ekranlarda olacak.

Fellowes ve Sonja Warfield tarafından yazılan, Michael Engler ve Salli Richardson-Whitfield tarafından yönetilen ilk sezonu 9 bölüm sürecek olan dizi, 24 Ocak Pazartesi günü başlayacak.

2018’de NBC tarafından yayınlanacağı açıklanan, 2019’un Mayıs ayında HBO’ya geçtiği açıklanan dizinin başrollerinde, Louisa Jacobson, Christine Baranski, Cynthia Nixon, Carrie Coon, Morgan Spector, Denée Benton, Taissa Farmiga, Blake Ritson, Simon Jones, Harry Richardson, Thomas Cocquerel ve Jack Gilpin bulunmakta.

Ben Ahlers, Michael Cerveris, Kelley Curran, Claybourne Elder, Linda Emond, Katie Finneran, Amy Forsyth, Michel Gill, Ward Horton, Bill Irwin, Sullivan Jones, Celia Keenan-Bolger, Nathan Lane, Audra McDonald, Debra Monk, Donna Murphy, Kristine Nielsen, Kelli O’Hara, Patrick Page, Taylor Richardson, Douglas Sills, John Douglas Thompson, Jeanne Tripplehorn ve Erin Wilhelmi dizide göreceğimiz diğer oyuncular.

HBO ve Universal Television ortak yapımı olan dizi, 1880’lerde New York’un milyoner devlerini konu alan destansı bir drama.

Amerikan Yaldızlı Çağı, muazzam bir ekonomik değişim, eski yöntemler ile yepyeni sistemler arasında büyük bir çatışma ve kazanılan ve kaybedilen büyük servetlerin olduğu bir dönemdi. The Gilded Age, 1882’de başlıyor. Bir Kuzeyli generalin kızı olan genç Marian Brook (Louisa Jacobson), babasının ölümünden sonra, soylarından gelen bir zenginliğe sahip teyzeleri Agnes van Rhijn (Baranski) ve Ada Brook (Nixon) ile birlikte yaşamak için Pennsylvania kırsalından New York’a taşınır. Yeni bir başlangıç arayan hevesli bir yazar olan Peggy Scott’ın (Denée Benton) eşlik ettiği Marian, çok geçmeden teyzelerinden biri ve varlıklı komşuları – acımasız demiryolu kralı George (Morgan Spector) ve karısı Bertha Russell (Carrie Coon) arasındaki sosyal savaşın tuzağına düşer. Modern çağın eşiğinde olan bu heyecan verici yeni dünyada Marian, toplumun yerleşik kurallarına mı uyacak yoksa kendi yolunu mu çizecek?

Julian Fellowes (yaratıcı, yazar ve yönetici yapımcı); Gareth Neame (yönetici yapımcı); Michael Engler (yönetmen ve yönetici yapımcı); David Crockett (yönetici yapımcı); Salli Richardson-Whitfield (yönetmen/yönetici yapımcı); Sonja Warfield (yazar/ ortak yönetici yapımcı).

Kaynak