WandaVisionThe Falcon and the Winter Soldier ve Loki’den sonra Disney+’ın 4. Marvel dizisi olan Hawkeye 24 Kasım tarihinde bizlerle buluştu. 6 bölümlük sezonunu tamamlayan dizimizin bölüm süreleri 42-60 dakika arasında değişmekte. İkinci sezonunun olup olmayacağı hakkında henüz bir haber yok.

Dizinin mutfağında Jonathan Igla, Kevin Feige ve Victoria Alonso var. Çekimleri New York ve Atlanta şehirlerinde tamamlandı ve 150 milyon dolar bütçesi de bulunmakta.

KONU

Clint Barton artık kahramanlıktan uzak bir şekilde günlerini geçirmektedir. Noel zamanı yaklaşmakta ve çocuklarıyla birlikte New York’tan eve doğru gitmeyi dört gözle beklemektedir. Fakat bu sırada geçmişinden gelen bir olayın peşini bırakmamasıyla planları alt üst olur. Clint, çocuklarını eve gönderdikten sonra Noel’e kadar bu olayı çözüp eve dönme planıyla işe koyulur. Bu sırada yolu Kate Bishop ile kesişir.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Clint Barton (Jeremy Renner)

Yenilmezler ekibinin bir parçası olmaktan uzakta sakin bir hayat geçirmektedir. Clint’in yaşadığı savaşlar ve kayıplar sonrası artık vücudu da eskisi gibi sağlam değildir. Geçmişinde yarım kalmış bir meselenin gün yüzüne çıkmasıyla bu hesabı kapatıp eve, ailesine dönmek istemektedir.

İki Oscar adaylığı da bulunan oyuncuyu Marvel ve Görevimiz Tehlike filmlerinden hatırlayabilir, şu sıralar rol aldığı Mayor of Kingstown dizisinde de bulabilirsiniz.


Kate Bishop (Hailee Steinfeld)

Küçüklüğünden beri kahraman olmak isteyen Kate, kendini okçuluk konusunda oldukça geliştirmiştir. En büyük idolü Hawkeye’dır ve yolu onunla kesişir. Adeta rüyada gibidir ve ondan çok fazla şey öğrenmek istiyordur. Başını belaya sokma konusunda da usta birisidir.

Oyuncuyu son olarak Dickinson dizisinde izlemiştik.


Eleanor Bishop (Vera Farmiga)

Kate’in annesidir. Eşinden kalan bir güvenlik şirketinin sahibidir. Kızının her anında yanında olmaya çalışan ve onunla ilgili birisidir.

Oyuncuyu Bates Motel ve When They See Us dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Jack Duquesne (Tony Dalton)

Eleanor’un yeni sevgilisidir. Kılıç sanatlarında ustadır. Kate’in gözüne batacak bir takım şüpheli davranışları vardır.

Oyuncuyu Better Call Saul ve Sense8 dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Maya Lopez (Alaqua Cox)

Yıllar önce babasının ölümüyle sarsılmıştır ve sonrasında onun intikamını almaya ant içmiştir. İşitme engellidir. Babasının katilini ararken yolu Kate ve Clint’e çıkar.

Oyuncunun ilk ciddi işi. Aynı zamanda Echo isimli Marvel projesinde bu dizideki karakterine hayat verecek.


Kazi Kazimierczak (Fra Fee)

Maya’nın yardımcısıdır ve aynı zamanda sevgilisidir.

Oyuncunun ilk ciddi işi.


Yelena Belova (Florence Pugh)

4. bölüm ispiyonu!!

Natasha’nın kardeşidir. Clint’i öldürmesi için görevlendirilir ve ablasının ölümünden sorumlu tuttuğu için Clint’i öldürmeyi istemektedir de. Parmak şıklatma olayında o da kaybolanlardan birisidir ve geri geldiğinde hiçbir şey bıraktığı gibi kalmamıştır. Ablasının kaybıyla başa çıkmaya çalışmaktadır. 

Oyuncuyu Black Widow filminden ve The Little Drummer Girl dizisinden hatırlayabilirsiniz.


SON SÖZ

Hawkeye karakterini Marvel filmlerinden severim. Ona da bir solo film çekilmesi gerektiğini düşünüyordum hep, o yüzden böyle bir dizinin gelmesine sevinmiştim. Başına da yüksek beklentiyle oturmama rağmen gayet severek izledim ve iyi bir iş çıktığını düşünüyorum. Bana kalırsa bu senenin en iyi yeni dizileri arasına çok rahat girer. Kate Bishop karakterini oldukça sevdim ve diğer roller de gayet güzeldi. Ayrıca sürprizleri de iyi verdiklerini düşünüyorum. Sonu kapalı bitti ama devamının gelmesini veya karakterleri yine Marvel işlerinde görmek isterim. Siz de Marvel işlerini seviyorsanız bu diziyi de seveceksiniz. Tavsiye ederim.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI

NOT: Daha önce dizinin hakkında burada yorum yapılıyordu.