Disney+ dijital mecrada Marvel Sinematik Evreni‘nin 4. evresine 15 Ocak’ta başlayan WandaVision dizisi ile giriş yapmıştı. Ardından The Falcon and The Winter Soldier dizisi geldi ve son olarak bizleri 9 Haziran’da Loki ile buluşturdu.

Dizinin mutfağında Michael Waldron, Kate Herron ve Kevin Feige var. İlk sezonu 6 bölümden oluşacak dizinin şu ana kadar 2 bölümü yayınlandı. Henüz devamı hakkında bir haber yok.

Tanıtımımızın konu kısmı Avengers: Endgame‘den ve diziden ispiyon (spoiler) içermektedir.

KONU

2012 yılında yayınlanan ilk Avengers filminin son kısmıyla hikayemize başlıyoruz. Loki, saldırısıyla başarılı olamamış ve Avengers tarafından yakalanmıştır. Bu sırada gelecekten gelen Ant-Man ve Iron Man Tesseract’ı kaçırmak isterken talihsizlik yaşarlar. Bu talihsizlik Loki’ye şans olarak döner ve yakalandığı yerden kaçmayı başarır. Ancak bu sırada zamanda farklı bir boyut açtığı için zamanın akışını bozanları yakalayan hiç tanımadığı bir grup tarafından ele geçirilir. Kendini hiç beklemediği bir yerde bulan Loki, bu olay sayesinde hiç daha önce keşfetmediği bir dünyayı görme fırsatı yakalar. Böylece, kahramanımız kendine de yeni bir amaç edinecektir.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Loki (Tom Hiddleston)

2012 yılında düştüğü durumdan kendini kurtarırken hiç beklemediği bir yerde bulur. Bu yolculuk sırasında kendisiyle ilgili bilmediği şeyleri de öğrenecektir. Hileleriyle kendisini her türlü zor durumdan çıkarabileceğini düşünmektedir. Bakalım öyle olacak mı?

Emmy adaylığı olan oyuncuyu yine Marvel filmlerinden ve The Night Manager dizisinden hatırlayabilirsiniz.


Mobius (Owen Wilson)

Zamandaki bozuklukları düzelten polis ekibinin başında bulunan üst rütbeli dedektif. Loki’nin yakalanmasından sonra onunla özel olarak ilgileniyor.

Oscar adaylığı bulunan oyuncuyu The Royal Tenenbaums, Midnight in Paris ve Night at the Museum filmlerinden hatırlayabilirsiniz.


Ravonna Renslayer (Gugu Mbatha-Raw)

Zamanda suç işleyenlerin yargılanmasından sorumludur. Zaman Koruyucuları’nın temsilcisidir.

Oyuncuyu The Morning Show ve Touch dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Hunter B-15 (Wunmi Mosaku

Loki’yi yakalayan polislerden birisidir. Loki’den pek hoşlandığı söylenemez.

Oyuncuyu Lovecraft Country ve Luther dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Ayrıca dizinin 2. bölümünde Leydi Loki olarak Sophia Di Martino‘yu görüyoruz. 

WandaVision ağzımızda güzel bir tat bıraktı. Devamında gelen The Falcon and The Winter Soldier onun kadar beğenilmese de ben izlediğime memnunum. Loki’den ise daha fazla umutluydum. Özellikle WandaVision’ın verdiği tadı ve renkliliği verebileceğini düşünüyordum. İlk iki bölüm itibarıyla da gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Loki zaten filmlerde genel olarak sevilen ve eğlenceli bulunan bir karakter. Onun yaşadığı bir macerayı izletmek güzel bir düşünce olmuş. Konusu filmlerden bağımsız gibi gözükebilir ama içine girildiğinde aslında belki de bütün evreni bile ilgilendiren bir diziye dönüşebilir diye düşünüyorum. Karakteri ve oyuncuyu seviyorsanız bana kalırsa diziyi de seversiniz. Hatta bu şekilde Marvel evrenini çok sevmeyen insanları bile çekebilir kendisine.

İzlemek isteyenlere iyi seyirler dilerim. Bir de bölümlerden sonra bu kanaldaki bölüm videolarını izlerseniz güzel pekiştirme olabilir, tavsiye ederim.

Not: Daha önce dizi hakkında burada yorum yapılıyordu.

TANITIM FRAGMANI

Yazardan konu dışı bir not:

Bu yazı benim 200. yazım oldu. İçerisine baktığımız zaman bu yazı 6-7 yıl ve 363 kısa haberi de içerisinde barındırıyor. 100. yazımı yazdığım zamanı hatırlıyorum, her şeyin normal olduğu daha güzel olduğu zamanlardı hiç kuşkusuz. Yine de zaman dediğimiz şey çok çabuk geçiyor ve bunu iyi değerlendirmek gerektiği düşüncesindeyim. Ben elimden geldiğince sevdiğim şeyler hakkında konuşmaya ve yazmaya çalışıyorum. Zaman bizlerden bir şeyler götürse de burayı götürmediği için mutluyum. Burada birbirinden güzel ve değerli insanlar tanıdım, hepsini çok seviyorum.  Bugüne kadar yazılarımı okuyan, beğenen ve yenilerini yazmam için beni motive eden herkese  teşekkür ederim. 300’leri, 400’leri ve daha nicelerini de yine hep birlikte görmek dileklerimle…