WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier ve Loki’den sonra, Disney+’ın 4. Marvel dizisi olan Hawkeye’dan resmi fragman yayınlandı. İlk haberini 2019’un Nisan ayında verdiğimiz Hawkeye, 24 Kasım’da ekranlarda olacak.

Disney+ ve Marvel Studios bizleri New York’ta geçen beklenmedik bir tatil kaçamağına davet ediyor. Eski Avenger Clint Barton’ın görünüşte basit bir görevi var: Noel için ailesine geri dönmek. Peki bu mümkün mü? Belki de bir süper kahraman olma hayalleri kuran 22 yaşındaki okçu Kate Bishop’ın yardımıyla mümkün olabilir. Barton’ın geçmişinden gelen bir tehlike, şenlik ruhundan çok daha fazlasını raydan çıkarmakla tehdit ettiğinde, ikilimiz birlikte çalışmak zorunda kalır.

Jeremy Renner’ın  ilk olarak 2011 yılında yayınlanan Thor filminde canlandırdığı, sonrasında The Avengers, Avengers Ultron, Captain America: Civil War ve Avengers: Endgame filmlerinde hayat verdiği Clint Barton/Hawkeye karakterini bir kez daha (muhtemelen son kez)  canlandırıyor.

Hailee Steinfeld‘in Kate Bishop karakterini canlandıracağı dizide göreceğimiz diğer oyuncular ve karakterleri ise şöyle:

Vera Farmiga: Kate Bishop’ın (Steinfeld) annesi Eleanor Bishop’a hayat verecek.

Tony Dalton: Marvel karakteri Jacques Duquesne/Swordsman’ı canlandıracak. Hawkeye’ın ilk zamanlarında akıl hocasıydı. Marvel çizgi romanlarında hem bir kahraman hem de kötü adam olmuştur.

Fra Fee: Marvel hayranları tarafından paralı kötü adam Palyaço olarak bilinen Kazimierz Kazimierczak’ı (Kazi) canlandıracak.

Alaqua Cox: Sağır bir Kızılderili Maya Lopez/Echo’yu canlandıracak. Başka bir kişinin hareketlerini mükemmel bir şekilde kopyalayıp onu dişli bir savaşçı haline getirebilecek yeteneğe sahip.

Zahn McClarnon: Maya’nın babası Willie “Crazy Horse” Lincoln’ü canlandıracak.

Florence Pugh: Geçtiğimiz aylarda Black Widow filminde karşımıza çıkan, Natasha Romanoff’un kız kardeşi casus ve suikastçı Yelena Belova karakterini bir kez daha canlandıracak.

Jonathan Igla (Mad Men), dizinin yaratıcısı.

.