Netflix’in Meksika dizisi Rebelde, 5 Ocak’ta ekranlarda olacak.

2002-2003 yılları arasında 318 bölüm yayınlanan Arjantin telenovelası Rebelde Way‘den uyarlanan Rebelde adlı Meksika dizisi, 2004-2006 yılları arasında 440 bölüm yayınlanmıştı. Prestijli bir özel yatılı kolejdeki 6 öğrencinin etrafında geçen bir hikaye anlatıyordu. Elite Way School, birinci sınıf gençlerin harika bir geleceğe hazırlanmak için yüksek düzeyde eğitim aldıkları uluslararası prestijli özel bir yatılı kolejdir. Okulun, akademik seviyesi yüksek ama finansal olarak imkanı olmayanlar için bir burs programı vardır. Ancak, amacı ayrıcalıklı sınıfın saflığını korumak olan “La Logia” adlı gizli bir topluluk tarafından zulme uğradıklarından, bu öğrencilerin çok azı mezun olur. Bu öğrenciler arasında bulunan Mía, Diego, Roberta, Miguel, Lupita ve Giovanni,  farklılıklarına rağmen müziğe olan sevgileri onları bir araya getirir.

Orijinal dizinin dikkate değer bir yönü, grup üyelerini oynayan aktörlerin, RBD adlı gerçek bir grupta olmalarıydı. Latin Amerika’da en popüler gruplardan biri haline gelerek ve uluslararası turnelere çıkarak kendi başlarına son derece başarılı oldular.

Netflix, yeni Rebelde ile ilgili ilk haberi Mayıs ayında vermişti. Eylül ayındaki TUDUM etkinliğinde diziyle ilgili tanıtım fragmanı yayınlanmıştı. Tanıtım fragmanında oyuncular, RBD’nin “Rebelde” şarkısının hafiften remikslenmiş versiyonunu söylüyorlardı.

Netflix’in Rebelde’si yeniden başlatma olarak pazarlanmasına rağmen tam olarak öyle değil. Meksika dizisini bu kadar popüler yapan ruhu korurken, kendi kişilikleri ve mücadeleleriyle benzersiz yeni karakterler yaratmayı amaçlıyor. Orijinal dizide Celina Ferrer karakterini canlandıran Estefania Villarreal, bu dizide de karakterini canlandıracak ve okulun müdürü olarak karşımıza çıkacak.

Dizide rol alacak oyuncular ve canlandıracakları karakterler:

Azul Guaita Bracamontes: Jana Cohen
Sergio Mayer Mori: Estebán
Giovanna Grigio: Emilia Ruiz
Alejandro Puente: Sebastián Ferrer
Franco Masini: Luka Colucci
Lizeth Selene: Andi Paz
Jeronimo Cantillo: Dixon
Andrea Chaparro: M.J
Estefania Villarreal: Celina Ferrer