Netflix’in Emma Roberts’ın yönetici yapımcılığını üstlendiği, iki lezbiyen karaktere odaklanan genç yetişkin vampir dizisi First Kill’i sipariş ettiği ile ilgili haberi 2020’nin Ekim ayında almıştık.

First Kill, New York Times çok satanlar listesinde yer alan yazar Victoria “V. E.” Schwab’ın aynı adlı kısa hikayesine dayanıyor. Kısa hikaye, Eylül ayında çıkan, 12 yazarın vampirlerle ilgili yazdığı 11 kısa öyküden oluşan Vampires Never Get Old: Tales with Fresh Bite adlı kitapta yayınlandı.

Genç vampir Juliette’in (Sarah Catherine Hook) güçlü bir vampir ailesi içinde yer edinebilmek için ilk cinayetini işleme zamanı gelmiştir. Juliette gözüne kasabaya yeni gelen Calliope (Imani Lewis) adlı kızı kestirir. Ancak Calliope’nin bu alanda isim yapmış bir aileden gelen bir vampir avcısı çıkması Juliette’i şaşkınlığa uğratır. Her ikisi de karşısındaki kişiyi öldürmenin pek kolay olmayacağını anlar. Üstelik birbirlerine vurulmaları da bu kadar kolayken.

Sarah Catherine Hook ve Imani Lewis dışında, Elizabeth Mitchell, Aubin Wise, Jason Robert Moore, Dominic Goodman, Phillip Mullings, Will Swenson, Gracie Dzienny, Dylan McNamara as Oliver. MK xyz Jonas Dylan Allen ve Robert Mendez dizinin kadrosunda bulunan isimler.

Schwab, 8 bölümlük dizinin yaratıcısı, yazarı ve baş yapımcısı. Felicia D. Henderson (The Punisher, Empire), dizinin bir diğer yazarı, yürütücü ve yönetici yapımcısı. Emma Roberts ve Karah Preiss’ın kurucu ortak oldukları Belletrist Productions, dizinin yapım şirketi.

Kaynak