Netflix, Ocak 2017’den itibaren Türkiye’nin önde gelen dağıtım ajansı MISTCO işbirliğiyle, sürekli genişleyen içerik kataloğuna dokuz adet popüler Türk çocuk yapımını ekleyecek.

 

Türkiye’nin her yerinde çocuklar ve aileleri, Netflix’in dünyaca ünlü Lego, Skylanders Academy ve Beat Bugs gibi çocuk programlarının yanı sıra artık Pepee, Köstebekgiller, Rafadan Tayfa, Nane Limon, Cille, Canım Kardeşim, Keloğlan Masalları, Keloğlan Odana Saklandı ve Biz İkimiz adlı popüler Türk çizgi filmlerini de internet bağlantılı herhangi bir cihazdan dilediği an izleyebilecek.

 

Oyun oynamayı ve yeni şeyler keşfetmeyi çok seven, meraklı çocuk Pepee; Türk kültürünün en ünlü kurgu karakterlerinden Keloğlan; birlikte maceralara koşan ikiz kız kardeşler Müge ve Mine; gerçek arkadaşlık, dayanışma ve mahalle kültürünün ne olduğunu gösteren arkadaş grubu Rafadan Tayfa gibi Türkiye’nin en popüler ve eğlenceli çizgi film kahramanları, Ocak 2017 itibarıyla dünyanın lider İnternet TV platformu Netflix ailesine katılıyor.

 

Netflix, Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk için üretilen toplam dokuz çizgi film dizisi ile kaliteli çocuk ve aile eğlencesi içeriklerinden oluşan KIDS kataloğunu genişletiyor. Çocuklar artık trafikte arabanın arka koltuğunda ya da ebeveynleri mutfakta yemek hazırlarken, en sevdikleri Türk çizgi filmleri Köstebekgiller, Canım Kardeşim, Rafadan Tayfa, Keloğlan Masalları, Keloğlan Odana Saklandı, Pepee, Cille, Nane Limon ve Biz İkimiz’i Netflix üzerinden en iyi görüntü kalitesi ile takılmadan seyredebilecek.

 

Netflix KIDS nedir?

Netflix KIDS, 12 yaşına kadar olan çocuklar için özel olarak oluşturulan bir alan. Burada çocuklar kendi profillerini oluşturabiliyor; kullanımı kolay ve güvenli bir platformda en sevdikleri programları izleyebiliyor. KIDS alanı sayesinde, ister okul öncesi ister ilkokul çağında olsun tüm aile üyeleri Netflix’te istedikleri içeriği izleyebiliyor. Netflix KIDS’in güvenli ortamı, çocukların yalnızca kendileri için güvenli olan programlara erişebilmesini sağlıyor. Ebeveynler ise, çocukları için sadece eğitim ve eğlence içerikleri bulunan ve hiçbir reklamın olmadığı KIDS ortamının rahatlığıyla arkalarına yaslanıp kendi keyiflerine bakabiliyor. Çocuğunuzun eriştiği programları kontrol etmek için PIN özelliğinden de yararlanabilirsiniz. Küçüklerin en sevdiği programlar burada!