Netflix’e Kingdom’dan sonra Kore’den bir zombi dizisi daha geliyor. Netflix, Güney Koreli yönetmen Lee JQ ile birlikte All of Us Are Dead (Jigeum Uri Hakgyoneun) isimli bir zombi dizisi üzerinde çalışacağını açıkladı.

All of Us Are Dead, zombi virüsünün orman yangını gibi hızla yayıldığı bir ortamda, okullarında kapana kısılan ve olağanüstü kriz durumuyla karşı karşıya kalan bir grup lise öğrencisini merkezine alan bir dizi olacak. Öğrencilerin okuldan kaçma planlarını nasıl yürüttüklerinin ve zombiye dönüşmüş insanlar tarafından yenilmekten nasıl kaçınacaklarının hikayesini izleyeceğiz.

All of Us Are Dead, Joo Dong-geun’un 2009 yılında yayınlanan, sadece Kore’de değil, son yıllarda dijital çizgi romanlara fazlaca ilgi gösterilen Tayland, Endonezya ve Tayvan’da da iyi tepkiler alan “Now at Our School” adlı popüler webtoon‘una dayanacak.

Yoon Chan-yeong, Park Ji-hu, Cho Yi-hyun, Park Solomon, Yoo In-soo

Yoon Chan-yeong, Park Ji-hu, Cho Yi-hyun, Park Solomon ve Yoo In-soo dizinin başrol oyuncuları.

Chun Sung-il, dizinin senaryosunu yazacak. Lee JQ ve Kim Nam-su, dizinin yönetmenliğini üstlenecek. JTBC Studios, Film Monster ile birlikte dizinin yapım şirketleri olacak.

Böylelikle Netflix, Kingdom, My First First Love, Love Alarm, My Holo Love, Extracurricular’ın yanına bir Kore dizisi daha eklemiş oldu.

Kaynak