Netflix, The Shield’ın yaratıcısı Shawn Ryan’dan (Lie to Me, The Unit, Terries, Mad Dogs, The Get Down, Timeless, S.W.A.T.) gelen, yazar Matthew Quirk’ın 2019 New York Times çok satanlar listesinde yer alan aynı adlı kitabından uyarlanacak siyasi komplo gerilim dizisi  The Night Agent’a yeşil ışık yaktı.

Seth Gordon (Atypical, The Goldbergs), dizinin ilk bölümünü yönetmeye hazırlanıyor. Dizi, Ryan ve Gordon’un genel anlaşmalar altında olduğu Sony Pictures Television Studios’tan geliyor.

The Night Agent, Beyaz Saray’ın zemin katında bulunan Durum Odası’nda çalışan, çalmayan ve asla çalmayacak bir acil durum hattını izleyen düşük seviyeli bir FBI ajanına odaklanan sofistike, karakter tabanlı, bir aksiyon-gerilim kitabı. Hiç çalmayan o telefon bir gece, saat 01:05’te çalar ve onu Oval Ofis’e kadar uzanan tehlikeli bir komploya iter. Geçmişinin lekesinden kurtulmak için en başından itibaren her şeyi titizlikle yapan idealist genç bir FBI ajanı olan Peter Sutherland, Amerika’yı yıkıcı bir ihanetten kurtarmak için her şeyi sorgulayıp, kimseye güvenmemeli ve Beyaz Saray’daki Rus köstebeği durdurmalı.

Shawn Ryan, kendi yapım şirketi MiddKid Productions aracılığıyla, 10 bölümlük dizinin yürütücü ve yönetici yapımcılığını, Seth Gordon, kendi yapım şirketi Exhibit A aracılığıyla dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. MiddKid Production’dan Marney Hochman, Exhibit A’den Julia Gunn‘ın yanı sıra Project X’ten Jamie Vanderbilt, William Sherak, Paul Neinstein ve Nicole Tossou ve Sunset Lane Media’dan David Beaubaire dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Kaynak