Netflix, 2020’nin Ocak ayında 7 İspanyol yapımı projeye onay vermişti. O projelerden biri olan Jaguar’ın başrol oyuncusunun Cable Girls dizisinden tanıdığımız Blanca Suárez olacağı açıklanmıştı.

2020’nin Ağustos ayında dizinin çekimlerine başlandığı ve 2021 yılında ekranlarda olacağı ile ilgili haberi almıştık. Bambú Producciones (Alta Mar, Las Chicas del Cable), tarafından yapılan dizinin kadrosunda Iván Marcos, Francesc Garrido, Adrián Lastra ve Óscar Casas‘ın da yer alacağı açıklanmıştı.

Jaguar, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yüzlerce Nazi için sığınak olan 1960’ların İspanyası’nda geçiyor. Mauthausen toplama kampından kurtulmayı başaran genç bir kadın olan Isabel Garrido, Avrupa’nın en tehlikeli adamı olarak bilinen Bachmann’ın peşine düşer. Görevinde yalnız olmadığını keşfeden Isabel, adalet arayışında kod adı Jaguar olan bir grup ajanla bir araya gelir.

Blanca Suárez, Isabel Garrido; Iván Marcos, Lucena; Francesc Garrido, Marsé; Adrián Lastra, Sordo ve Óscar Casas, Castro karakteri ile karşımıza çıkacaklar.

Dizinin yaratıcıları Ramón Campos ve Gema R. Neira (Alta Mar, Grand Hotel), aynı zamanda David Orea, Salvador S. Molina ve Moises Gómez ile birlikte dizinin yazarlığını da üstlendiler.

Yönetmenliğini Carlos Sedes ve Jacobo Martínez‘in üstlendiği Jaguar’ın çekimleri İspanya’nın farklı yerlerinde yapıldı.

Ramón Campos, “Jaguar benim son yıllardaki en şahsi projem ve Las Chicas del Cable deneyiminden sonra bu yeni yolculuğa çıkmaktan mutluluk duyduğum Netflix’ten daha iyi bir seyahat ortağı düşünemiyorum” demiş.