En önemli rakibi olan Amazon’un The Lord of the Rings, The Wheel of Time gibi önemli fantastik eserlere el attığı zamanlarda Netflix’in de bir hamle yapması gerekiyordu. En sonunda kendilerinden beklenen hamle geldi. Netflix, Britanyalı ünlü yazar C. S. Lewis‘in çocuk edebiyatında bir klasik olarak kabul edilen The Chronicles of Narnia serisine el attı.

Netflix’in The C.S. Lewis Company ile çok yıllık bir anlaşma yaptığı açıklandı. Bu anlaşma ile sayıları şimdilik belli olmayan televizyon dizileri ve filmleri gelecek.

The Chronicles of Narnia serisi; The Lion, the Witch and the Wardrobe (1950), Prince Caspian (1951), The Voyage of the Dawn Treader (1952), The Silver Chair (1953), The Horse and His Boy (1954), The Magician’s Nephew  (1955), The Last Battle (1956) kitaplarından oluşuyor. Narnia kitap serisi, dünya çapında 100 milyondan fazla kopya satıp, 47’den fazla dile tercüme edildi. İlk defa bir şirket, Narnia evreninin yedi kitabının tamamının haklarını aldı.

Netflix ile birlikte Entertainment One’dan (eOne) Mark Gordon (Grey’s Anatomy, Criminal Minds, Quantico, Designated Survivor), Narnia filmlerinin yapımcılarından, C.S. Lewis’in üvey oğlu Douglas Gresham ve Vincent Sieber, yönetici yapımcı olarak projelerde görev alacaklar.

Serinin ilk 3 kitabı 2005-2010 yılları arasında sinemaya uyarlanmış ama filmler beklenen hasılatlara ulaşamamıştı.

Kitaplar ile ilgili bilgi almak isteyenleri şu incelemeye alalım.

Kaynak