BBC One’ın 6 bölümlük yeni dizisi Informer’ın ilk bölümü 16 Ekim Salı günü ekranlara geliyor.

Paddy Considine (Peaky Blinders), Bel Powley (The Diary Of A Teenage Girl) ve ilk defa ekrana çıkacak olan Nabhaan Rizwan, dizinin başrol oyuncuları. Jessica Raine (Call The Midwife, Wolf Hall), Sharon D. Clarke (Holby City, Unforgotten), Sunetra Sarker (Safe House, Broadchurch) ve Roger Jean Nsengiyumva (Chasing Shadows, Sixteen), dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Informer, komplike, karakter odaklı bir gerilim dizisi. Raza (Nabhaan Rizwan), Doğu Londra’da yaşayan, 2. nesil Pakistanlı genç bir adamdır. Terörle Mücadele biriminde görevli olan Gabe (Paddy Considine), kendisine baskı uygulayarak gizli bir şekilde muhbir olarak çalışıp kendisine bilgi getirmesini ister. Ortaya çıkmasını istemediği bir geçmişe sahip olan Gabe’in yanına, bitmek tükenmek bilmeyen bir meraka sahip ve kendisine tehdit oluşturan yeni ve hırslı ortak Holly (Bel Powley) katılır. Terörle mücadele soruşturmasının gittikçe ısınması ile birlikte, her üçü için de daha yüksek kazançlar elde edebileceği durumlar ortaya çıkar.

Yeni yazarlar Rory Haines ve Sohrab Noshirvani tarafından kaleme alınan, yönetmenliğini Jonny Campbell’ın (The Last Post, Westworld, The Casual Vacancy) üstlendiği Informer, Neal Street Productions (Call The Midwife, Penny Dreadful, The Hollow Crown, Britannia) tarafından üretildi. BBC One, diziyi İngiltere’de yayınlandıktan sonra, Amazon Prime Video, diziyi Amerika’da yayınlayacak.

Julian Stevens (The Fall), dizinin yapımcısı. Neal Street Productions’tan Nicolas Brown, Sam Mendes (Skyfall) ve Julie Pastor ile  BBC One’dan Elizabeth Kilgarriff, dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak