BBC One, Harry Potter filmlerinin yapımcısı David Heyman‘ın (Gravity) Heyday Television’ı ile NBCUniversal International Studios yapımı The Capture isimli komplo gerilim dizisine 2018’in Mart ayında onay vermişti.

6 bölümlük dizinin yazarlığını, yönetmenliğini ve yapımcılığını Ben Chanan‘ın (The Missing) üstleneceği, Heyday Television’dan David Heyman ve Rosie Alison (The Long Song), BBC One’dan Ben Irving (The Long Song, Dracula), NBCUniversal International Studios Tom Coan’ın (The Long Song, Hanna), yönetici yapımcılar olacağı açıklanmıştı.

Callum Turner, Holliday Grainger

2018 Ekim ayında ise Callum Turner (War and Peace, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) ve Holliday Grainger‘ın (Strike, The Borgias) dizinin başrol oyuncuları olacağı açıklanmıştı.

Ayrıca Derek Ritchie’nin (Doctor Who, Class, Luther), dizinin yapımcısı olacağı bilgisi de verilmişti.

Ron Perlman, Famke Janssen, Laura Haddock

Bu senenin Mart ayında ise Ron Perlman (Hand Of God), Famke Janssen (The Blacklist: Redemption), Laura Haddock (Da Vinci’s Demons), Ben Miles (The Crown, Coupling), Lia Williams (The Crown, Kiri), Sophia Brown (Clique, Marcella), Paul Ritter (Chernobyl, Friday Night Dinner), Adelayo Adedayo (Origin, Some Girls), Ralph Ineson (Harry Potter, Game Of Thrones), Cavan Clerkin (The Last Kingdom, The Inbetweeners), Barry Ward (Britannia, Save Me), Ginny Holder (Death In Paradise, Holby City) ve Nigel Lindsay‘in (White Gold, Victoria), dizinin kadrosuna katıldığının haberi geldi.

Bugün ise diziden ilk kare yayınlandı.

Dizi eski bir İngiliz askeri olan Shaun Emery’yi (Turner) merkezine alıyor. Shaun, Afganistanda bir cinayetten dolayı mahkum olur. Ancak kusurlu video kanıtları nedeniyle mahkumiyeti bozulur ve 6 yaşındaki kızıyla birlikte özgür bir adam olarak yaşamını planlamaya başlar. Fakat, bir gece vakti Londra’da meydana gelen bir olaydan sonra ortaya çıkan CCTV görüntüleri sonrası Shaun’un, kendisini bir kez daha özgürlüğü için savaşmak zorunda kalması çok uzun sürmez. Yalanlar, ihanet, yozlaşma, onun sandığından çok daha fazla yayılmış durumdadır.

Rachel Carey (Grainger), kariyer belirleyici bu davaya hazırlanırken, ilk göze çarpandan daha şok edici kanıtların olup olmadığını keşfetmesi gerekmektedir. Rachel, kısa süre sonra, ne olduğuna karar vermeden önce gerçeğin sadece bir bakış açısı meselesi olduğunu öğrenecektir.

The Capture, gözetleme, yanlış bilgiler, sahte haberler, istihbarat servislerinin sıra dışı teknolojik kabiliyetlerini kapsayan bir gerilim dizisi. Hakikat sonrası dönemde, cezaların video kayıtlarına bu kadar dayandığı zamanlarda, dünyanın en çok güvenlik kamerasının olduğu şehri Londra’da, gördüklerimize her zaman inanabilir miyiz sorusunu bizlere soracak?