Hulu’nun Mayıs ayında doğaüstü korku, gerilim dizisi Light as a Feather’a 10 bölümlük onay verdiğinin haberini almıştık.

Liana Liberato, Haley Ramm, Ajiona Alexus (13 Reasons Why), Brianne Tju (Scream), “öteki Peyton List” (Bunk’d), Dylan Sprayberry (Teen Wolf), Jordan Rodrigues (The Fosters), Brent Rivera (Alexander IRL) ve Dorian Brown Pham‘ın (Wilfred) dizinin kadrosunda yer alan oyuncular olduğunu Haziran ayında çıkan haberden öğrenmiştik.

Peyton List, Dylan Sprayberry, Liana Liberato, Haley Ramm, Dorian Brown Pham, Jordan Rodrigues, Ajiona Alexus, Brianne Tju

Dizi, Zoe Aarsen‘ın 2013 yılında Wattpad platformundan yayınladığı ve 2,9 milyondan fazla okunan Light as a Feather, Stiff As a Board öyküsüne dayanıyor.

Hikayenin merkezinde liseli 5 genç kız, Olivia (Peyton List), McKenna (Liana Liberato), Violet (Haley Ramm), Candace (Ajiona Alexus) ve Alex (Brianne Tju) bulunmakta. Lisenin popüler, sarışın güzeli Olivia Richmond’ın (Peyton List) 16. doğum günü partisinde kızlar bir araya gelir. Kasabanın yeni kızı, gizemli ve utangaç Violet (Haley Ramm), korkutucu “Light as a Feather, Stiff as a Board” adlı bir oyun oynamayı önerir. Violet, bu oyunu oynadıktan sonra gelecekte kızların hangi sırayla (Olivia, Candace, Alex), nasıl öleceklerine dair ayrıntılı bir hikaye uydurur. Geçmişte çıkan bir yangında ikiz kız kardeşini kaybeden McKenna, bu oyundan rahatsız olur ama arkadaşlarının eğlencesini mahvetmek istemediğinden, kendi kendine bunun sadece bir oyun olduğunu söyler.

Bir hafta sonra ağır bir araba kazasında Olivia’nın beklenmedik ölümü, Violet’in söylediği gibi bunun masumane bir oyun olmadığını gösterir. Kızlar tahmin edilen şekilde ölmeye başladığında, hayatta kalanlar niçin hedef alındıklarını anlamaya ve onları öldüren şeytani gücün kendilerinden biri olup olmadığını ortaya çıkarmaya çalışırlar.

R. Lee Fleming Jr. (The Lying Game, One Tree Hill), dizinin yaratıcısı. AwesomenessTV, Wattpad ve Kelsey Grammer’in yapım şirketi Grammnet (Girlfriends, Medium, Boss), dizinin yapımcıları.

Dizinin başlangıç tarihi 12 Ekim.

Oyunla ilgili kabaca bilgiyi şuradan bulabilirsiniz.

The Craft filmindeki sahne fikir edinmenize yardımcı olabilir;

.