Grey’s Anatomy dizisiyle vedalaştıktan sonra ekrana bir süre ara veren Patrick Dempsey televizyona geri dönüyor. Aktörün bugün ikinci dizi projesinin duyurusu yapıldı.

* The Truth About the Harry Quebert Affair:

Sezonu 10 bölüm sürecek bir mini dizi. İngiltere’de Sky Witness kanalında 4 Eylül’de yayınlanacak. Amerika’da Epix, Fransa’da TF1 kanalında ekrana gelecek. Joël Dicker’in 2014’te piyasaya çıkan aynı isimli romanından uyarlandı.

MGM Television, Eagle Pictures ve Barbary Films’in yapımcılığını üstlendiği dizinin kadrosunda Damon Wayans Jr., Virginia Madsen, Ben Schnetzer ve Kristine Froseth de bulunuyor. Ayrıca bölümleri Jean-Jacques Annaud tarafından yönetildi.

Genç  bir yazar ilham bulmak için akıl hocası Harry Quebert’in (Dempsey) evine gelir. Ancak bu sayede Harry’nin uzun zaman önce kaybolan 15 yaşındaki Nola Kellergan’ın cinayetiyle suçlandığını öğrenir ve kendisini bir cinayet soruşturmasının ortasında bulur.

Dizinin ilk bölümü nisan ayında düzenlenen CANNESERIES’te gösterildi.

* Devils:

Başrolde İtalyan aktör Alessandro Borghi (Suburra) da yer alıyor. Sky Italia ve yapım şirketi Lux Vide’ın ortaklığıyla ekrana gelecek.

Guido Maria Brera’nın romanından uyarlanan dizinin sezonu 10 bölüm sürecek, dili İngilizce olacak. Hikayesi bir Amerikan bankasının Londra ofisinde geçecek. Bankanın İtalya’daki ticari işlemler bölümünün başında yer alan Massimo Ruggero (Borghi), bankanın CEO’su Dominic Morgan (Dempsey) tarafından finans dünyasına tanıtılıyor ve dahil ediliyor. Massimo, kendisini Avrupa’yı sarsan kıtalar arası bir finansal savaşta bulunca akıl hocasıyla savaşmak veya onunla ittifak kurmak arasında bir seçim yapmak zorunda buluyor.

Kitap, 2008’deki ekonomik krizden esinleniyor. Kadrosunda  Laia Costa (Victoria), Malachi Kirby (Roots), Pia Mechler (Everything Is Wonderful), Paul Chowdhry (Swinging With The Finkels), Harry Michell (Chubby Funny) ve Sallie Harmsen (Blade Runner 2049) gibi isimler de yer alıyor. Çekimler 24 hafta sürecek ve eylül ayında Londra ile Roma’da başlayacak. Sky Vision ve Orange Studio da yapımcı olarak projeye dahil olacaklar. Nick Hurran (Sherlock) ise showrunner olarak görev alacak.

Kaynak 1

Kaynak 2