Netflix, 2007-2012 yılları arasında yayınlanan, 20 kitaptan oluşan ve toplamda 13 milyondan fazla kopya satan Virgin River kitap serisinin ilk kitabı olan Virgin River’ı dizi olarak uyarlayacağının haberini 27 Eylül’de vermişti. Bu Hallmarkvari romantizm dramasının oyuncu kadrosu açıklandı.

Alexandra Breckenridge (AHS, This Is Us, The Walking Dead) ve Martin Henderson (Grey’s Anatomy), 10 bölümlük dizinin başrol oyuncuları oldular.

Yakın zamanda dul kalan Melinda Monroe (Breckenridge), Kaliforniya’nın ücra bir yerinde, sadece 600 kişinin yaşadığı Virgin River kasabasındaki pratisyen hemşirelik işine başvurur. Geçmişin acı dolu anılarını geride bırakmak ve taze bir başlangıç yapabilmek için Virgin River’ın mükemmel bir yer olacağını düşünür. Ancak kısa bir süre sonra küçük kasaba yaşamının beklenildiği kadar basit olmadığını ve Virgin River’ın gerçek anlamda evi haline gelebilmesi için önce kendini iyileştirmeyi öğrenmesi gerektiğini keşfeder.

Jack Sheridan (Henderson), keskin zekalı, askeri hizmetin bitimi ile birlikte savaşın dehşetinden uzakta, huzur dolu bir yaşam için Virgin River kasabasına taşınan eski bir deniz kumandanıdır.

Daniel Gillies (The Originals), Tim Matheson (The West Wing), Annette O’Toole (Smallville), Lexa Doig (Arrow), Lauren Hammersley (Orphan Black), Benjamin Hollingsworth (Code Black), Jenny Cooper (Open Heart, 24), Colin Lawrence (Riverdale) ve Ian Tracey (Bates Motel), dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Sue Tenney (7th Heaven), dizinin showrunner’ı ve yönetici yapımcısı. Roma Roth ve Chris Perry, dizinin yönetici yapımcılarından.

Dizi 2019’da yayınlanacak.

Kaynak