Netflix, 80’li yılların sonlarında erotik telefon hatlarının yükselişi ile ilgili Hollanda yapımı dizi Dirty Lines’a onay verdi. Fred Saueressig’in 2016 yılında yayınlanan 06-Cowboys adlı biyografik kitabından esinlenen dizinin senaryosunu Pieter Bart Korthuis(Fighter’s Heart, Penoza) yazdı. Amsterdam merkezli yapım şirketi Fiction Valley, dizinin yapım şirketi.

Dizinin merkezinde, Avrupa’nın ilk telefon seks hattını kurmaya çalışan ve milyonlarca dolarlık bir endüstri haline gelebilecek kıvılcımları ortaya çıkaran genç iş adamı Frank Stigter bulunmakta. Frank, kendi işini kurmaya yönelik birkaç başarısız girişimden sonra, Hollanda ulusal telefon şirketi PTT’nin (evet, PTT), özel tarifeli numaraları başlatması ile bir şans görür. Erkek ve kız kardeşi ve bazı şaibeli yatırımcıların yardımıyla Avrupa’nın ilk telefon seks şirketini kurar. Ailelerinin garajında beceriksiz doğaçlama bir deneyle başlayan şey, hızla milyonlarca dolarlık bir endüstriye dönüşür ve Amsterdam’ın hedonistik kültürünün bir parçası haline gelerek, yeni müşteriler için anonim heyecanlar sunar.

Soğuk Savaş’ın sonunda geçen dizi, 80’lerin kıyamet düşüncesinden kurtulmak ve hayatı sonuna kadar nasıl kutlayacağına odaklanmak için genç nesillere ilham veriyor. Amsterdam, radikal yeni bir müzik türü House ve yeni bir “aşk ilacı” Ecstasy ile bu kültürel devrimin merkezi haline gelir. Erotik telefon hatları anonim cinselliği yeni bir şekilde yaşama fırsatı sunuyor, sadece tüketicilerinin ahlakını değil, onu yaratan insanları da değiştiriyor. Her ikisi de gizli erotik fantezilerini ifade etmenin yeni yollarını arıyor.

Fiction Valley’den Annemieke van Vliet, yaratıcı direktör ve yapımcı olarak projenin başındaki isim.

Dizi 2021 yılında ekranlarda olacak.

Kaynak