İkonik Avusturya-Macaristan İmparatoriçesi hakkındaki 6 bölümlük Alman yapımı Netflix orijinal dizisi The Empress’ın (geçici adı) çekimleri 2021’in ilkbaharında başlıyor. Türk asıllı Alman oyuncu Devrim Lingnau ve Philip Froissant, imparatorluk çifti Sisi ve Franz’ı canlandıracaklar.

1853’ün Ağustos ayında iki genç tanışır ve ilk görüşte aşık olurlar. Çiftimiz, 23 yaşındaki Avusturya-Macaristan İmparatoru Franz Joseph ve 15 yaşındaki Bavyera Prensesi ve Franz’ın evleneceği kadının kız kardeşi Elisabeth von Wittelsbach (Sisi). Sarhoş edici aşkları, Viyana sarayındaki iktidar yapısını tamamen alt üst eder. Düğünün ardından genç imparatoriçe kendini yalnızca güce susamış, egemen kayınvalidesi Sophie’ye değil, aynı zamanda Franz’ın erkek kardeşi olan, tahta geçmek ve Sissi’yi elde etmek için yanıp tutuşan Maxi’ye karşı da kanıtlamalıdır. Düşman birlikleri Habsburg İmparatorluğu’nun sınırlarında konuşlanırken, Viyana halkı da imparatora karşı ayaklanır. Elisabeth kime güvenebileceğini bulmalı, gerçek bir imparatoriçe ve halka umut veren bir figür olmanın bedelinin ne kadar yüksek olduğunu keşfetmelidir.

6 bölümlük drama, Sisi’nin Viyana sarayına gelişinden sonraki ilk aylara odaklanacak ve odak noktası Elisabeth ile Franz arasındaki aşk hikayesi olacak. Elisabeth, 19. yüzyılın ve hanedanın katı kurallarına isyan eden, zamanının ilerisinde genç bir kadın ve Franz, modern Avrupa tarihinin şekillenmesinde önemli bir rol oynayan çok katmanlı bir hükümdardır.

Daha çok Sisi olarak bilinen İmparatoriçe Elisabeth’in hayat hikayesi, nesillerdir Almanya, Avusturya ve İsviçre’de insanları heyecanlandırıyor. Şimdi Netflix hikayeyi ekrana getiriyor.

Katharina Eyssen, dizinin yazarı ve yürütücü yapımcısı.

Katrin Gebbe ve Florian Cossen, dizinin yönetmenleri.

Sommerhaus Filmproduktion‘dan Jochen Laube ve Fabian Maubach, dizinin yapımcıları.

2022’nin ilkbaharında ekranlarda olması bekleniyor.

Kaynak