Netflix’in Almanya yapımı yeni dizisi King of Stonks 6 Temmuz‘da ekrana gelecek. Komedi-drama türündeki mini dizinin sezonu 6 bölümden oluşuyor.

Felix Armand zirvede olmak istiyor. Çünkü oraya vardığında, nihayet düzgün bir insan olabilir. Sonuçta o, tüm zamanların ve Almanya’nın en başarılı finans ve teknoloji şirketi olan CableCash AG’nin ardındaki deha. Ancak maalesef, halka arz sırasında her şey Felix’in elinde patladı. Kara para aklama, yatırımcıları dolandırma, internet pornosu skandalları bir bir ortaya çıktı. Orta ölçekli bir şirket olarak elbette bu tür yöntemler kullandığınız için Alman halkından alkış almazsınız. Üstelik Felix gizli inançları olan megaloman patronu Magnus’u Sicilya mafyasının kıskacından kurtardıktan sonra patronu onu anında terk etti ve Felix bir kez daha her şeyi kendi başına halletmek zorunda kaldı. Basın, politika, yeraltı dünyası ve Magnus’la uğraştı. Hepsi de pastadan payını istiyordu ve Felix hepsini birbirine düşürmeye çalışmaya daha fazla devam edemezdi. Bu yüzden Felix küçük çaplı vasat bir programcıyken Almanya’nın savaş sonrası tarihindeki en büyük dolandırıcıya dönüştü. Bir de Sheila Williams meselesi var. Felix gerçekten de bu kadına âşık olmamalıydı, ama işte…

Kadroda Wilson Gonzalez, Matthias Brandt, Nino Porzio, Rouven David Israel, Julian Marcel Sark, Eva Löbau ve Ali Salman gibi isimler yer alıyor.