Federico Moccia’nın 1992’de yayınlanan Tre Metri Sopra il Cielo adlı kitabından esinlenen 8 bölümlük Netflix İtalya draması Summertime, 29 Nisan ekranlara geliyor.

Summertime, İtalya’nın Adriyatik kıyısında, yaz aylarında geçen modern bir aşk hikayesi. Çok farklı dünyalardan gelen ve aralarında inkar edilemez bir çekim olan Summer ve Ale’nin hikayesini izleyeceğiz.

Summer, bağımsız ve sorumluluk sahibi olan, büyüdüğü yerden uzaklara gitmeyi hayal eden ama ailesini kendisinin bir arada tuttuğunu bilen bir kızdır. Ale ise asi bir ruha sahip eski bir motosiklet şampiyonu olarak, geçmişinde yaşadığı sorunlardan kurtulup, hayatın dizginlerini eline alıp yeni bir sayfa açmaya hazır. Bu yaz tatili, onları tanışmadan önce kim olduklarından uzaklaştıracak unutulmaz bir yolculuk olacak. Bu iki birbirinden farklı kişinin yaz boyunca sürecek ve hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek beklenmedik aşk hikayesini izleyeceğiz.

İlk defa ekranlara çıkan Rebecca Coco Edogamhe (Summer) ve SKAM Italia’dan Ludovico Tersigni (Alessandro/Ale), dizinin başrol oyucuları. Amanda Campana, Sofia; Andrea Lattanzi (On My Skin), Dario; Giovanni Maini, Edo; Alice Ann Edogamhe, Blue karakterleri ile dizide göreceğimiz diğer isimler.

Sofia Assirelli, Enrico Audenino, Mirko Cetrangolo, Daniela Delle Foglie, Daniela Gambaro, Francesco Lagi, Vanessa Picciarelli, Anita Rivaroli, dizinin yazar kadrosu. Lorenzo Sportiello ve Francesco Lagi, dizinin yönetmenleri.