Netflix’in 8 bölümlük İtalyan yapımı dizisi Zero, 21 Nisan’da geliyor.

İtalyan yayıncılık sahnesinin yükselen yıldızlardan Antonio Dikele Distefano‘nun Non ho mai avuto la mia età (I never had my age) adlı romanından uyarlanan fantastik drama dizisi Zero, utangaç, başkalarına görünmez hissetmeye o kadar alışmış ki, onlar için sıfır bile olabilen Omar adındaki Afrika asıllı 2. nesil İtalyan bir genci merkezine alıyor.

Omar/Zero, Milan’ın bir banliyösünde yaşadığı mahalle olan Barrio’dan kaçmak istiyor, ancak Barrio, bölgeyi kontrol etmek üzere olan ufak çapta bir suçlunun tehdidi altına girdiğinde görünmezlik hissi ortaya çıkıyor: Zero, kelimenin tam anlamıyla görünmez hale gelir. Bu süper güçle Zero, mahallelerini kurtarmak için yeni arkadaşları Sharif, Inno, Momo ve Sara ile tanışıp ekip kurduğunda modern zamanın kahramanı haline gelir.

Giuseppe Dave Seke (Zero/Omar), Haroun Fall (Sharif), Beatrice Granno (Anna), Richard Dylan Magon (Momo), Daniela Scattolin (Sara), Madior Fall (Inno), Virgina Diop (Awa), Alex Van Damme (Thierno), Frank Crudele (Sandokan), Giordano de Plano (Ricci), Ashai Lombardo Arop (Marieme), Roberta Mattei (La Vergine), Miguel Gobbo Diaz (Rico) ve Livio Kone (Honey) dizinin ana kadrosunu oluşturan isimler.

Red Joint Film’in iştiraki ile Fabula Pictures (Baby, Sanctuary) tarafından yapılan 8 bölümlük fantastik dizi, Antonio Dikele Distefano, Stefano Voltaggio (Inspector Nardone), Massimo Vavassori (Italia 70), Carolina Cavalli (Mi hanno sputato nel milkshake) ve  Lisandro Monaco (7 vite) tarafından yazıldı. Zero, rap unsurları ile harmanlanmış az temsil edilen kültürlerin zengin ve çeşitli bir dünyası olan Milano banliyölerinin orijinal ve benzersiz keşfini izleyiciye aktaracak.

Paola Randi, Ivan Silvestrini, Margherita Ferri ve Mohamed Hossameldin dizinin yönetmenleri.

Kaynak