Dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden Valve‘ın popüler DOTA 2 video oyun serisine dayanan 8 bölümlük DOTA: Dragon’s Blood adlı anime dizisi 25 Mart’ta Netflix’te olacak.

Fantastik dizi, kendini kötülükleri dünyanın yüzünden silmeye adamış ünlü bir Ejderha Şövalyesi olan Davion’un hikayesini anlatıyor. Davion güçlü, kadim bir eldwyrm ile yaşadığı karşılaşmanın ve yolunun gizli bir görevdeki asil Prenses Mirana ile kesişmesinin ardından kendini aklının ucundan bile geçiremeyeceği olayların ortasında bulur.

Yönetici ve yürütücü yapımcı Ashley Miller (Terminator: The Sarah Connor Chronicles, Andromeda, X-Men First Class, Thor), “hayranlar, DOTA 2 evrenini nasıl hayal ettiğimizi ve en sevdikleri karakterlerden bazıları hakkında epik, duygusal ve yetişkinlere yönelik bir hikayeyi bir araya getirme şeklimizi çok sevecekler. Yaratıcı hırslarımızı desteklediği için Valve’a minnettarım” demiş.

Ünlü Studio Mir (The Legend of Korra and Netflix’s Voltron: Legendary Defender), animenin yapım şirketi. Ryu Ki Hyun, dizinin ortak yürütücü yapımcısı.

Seslendirme kadrosundaki isimler ve seslendirecekleri karakteler:

Posterler 2. sayfada.