Marco Missiroli‘nin 2019’da yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan 6 bölümlük yeni orijinal İtalyan dizisi Fidelity’nin çekimlerine başlandı. İlişki draması, varsayılan ihanetlerin sonuçlarıyla mücadele eden 30’lu yaşlarındaki bir çifti konu alıyor. Kitap, 73. Premio Strega ödülü finalisti olmuş ve Premio Strega Giovani ödüllü kazanmıştı.

Lucrezia Guidone (Luna Nera) ve Michele Riondino dizinin başrol oyuncuları.

Milano, Rimini ve Roma arasında çekilen Fidelity, evlilikte bir sadakat hikayesi, özellikle de iddia edilen bir ihanetin sonuçlarıyla yüzleşmesi gereken genç bir çift olan Carlo ve Margherita’nın hikayesini anlatıyor. İlişkileri sadece bir çift olarak değil, aynı zamanda her gün yapılan kişisel seçimlerde de sadakat sembolü haline gelir.

BiBi Film‘den Angelo Barbagallo, dizinin yapımcısı.

Alessandro Fabbri, Elisa Amoruso ve Laura Colella dizinin senaryosunu yazdı. Andrea Molaioli (Suburra: Blood on Rome) ve Stefano Cipani yönetmenliğini üstlendi.

BiBi Film‘in yapımcılığını üstlendiği dizinin 2021’in sonunda yayınlanması bekleniyor.

Kitap Tanıtım Yazısı:

Bir arzuya direnmek sadık olmak anlamına mı gelir? Peki neden bu kadar eminiz? Ya bu direnç en derinlerde yatan kendi doğamıza ihanet ettiğimizi gösteriyorsa? Sadakat, fırtınada bizi alabora olmaktan kurtaran bir gemi çapası. Güvenli sularda demirlememiz için vazgeçilmez. Ama aynı zamanda kendi suretimizi tanıma umuduyla her gün kendimizi aradığımız bir ayna.

Marco Missiroli bu karmaşayı karakterlerinin yüreğine inerek anlatıyor: adam, kadın, diğer kadın, diğer adam. Biz kendimiz. Günümüz İtalyan edebiyatının dikkat çeken bol ödüllü yazarlarından Missiroli, her zaman zihinleri alt üst eden bir soruyu, aşkta sadakati bir kez daha masaya yatırıyor.

Kaynak 12