Beren Saat’in başrolünü üstlendiği yeni bir Netflix dizisinin geleceği geçtiğimiz kasım ayında duyurulmuştu. Diziyle ilgili ilk bilgiler nihayet geldi.

Türkçe ismi “Atiye”, İngilizce ismi “The Gift” olan projenin kadrosunda Saat dışında Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi de yer alıyor. Çekimlerine İstanbul’da başlanan ve başta Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimlerine devam edilecek olan dizinin bu yıl gösterime girmesi bekleniyor.

Konusu:

Şengül Boydaş’ın  “Dünyanın Uyanışı” adlı romanından esinlenilerek hazırlanan Atiye, genç ve güzel bir ressamın sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

GÖBEKLİTEPE VE NEMRUT’A YOLCULUK

Anadolu topraklarından geçerek İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan bir hikaye anlatan dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor.

OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hazırlanan dizinin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını Alex Sutherland üstleniyor. Jason George ve Nuran Evren Sit’in senaryosunu yazdığı Atiye’yi Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık yönetiyor.

Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdür Yardımcısı Kelly Luegenbiehl diziyle ilgili “Türkiye’de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi gören Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız’dan sonra ikinci Türk dizimizin de çok sevileceğine inanıyoruz. Beren Saat’in başrolde olduğu bu dizi ile Türkiye’den yepyeni ve heyecan verici bir başka hikayeyi, dünyanın dört bir yanına taşıyacağız. Hakan: Muhafız ile İstanbul’da başlayan yolculuğumuz yeni dizimiz Atiye ile başta Göbeklitepe ve Nemrut olmak üzere, zengin Anadolu topraklarının doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerlerini dünyayla buluşturacak. Atiye gibi güçlü bir kadın karakterle ekranlara dönüş yapacak olan Beren ile çalışıyor olmaktan ötürü çok mutluyuz.” açıklamasını yaptı.

Netflix’in Türkçe ilk dizisi Hakan: Muhafız ikinci sezonuyla 26 Nisan’da ekranda olacak.  Netflix, şimdiden diziye 3. ve 4. sezon onaylarını da verdi.