Netflix’in Japon yapımı korku dizisi Ju-On: Origins, 3 Temmuz’da ekranlarda olacak.

Ju-On (The Grudge), Takashi Shimizu tarafından yaratılan efsanevi bir Japon-Amerikan korku serisidir. İlk olarak 1998’de yayınlanan Katasumi ve 4444444444 adlı kısa filmlerle başlayan seride toplam 14 filmi yayınlandı. Türkiye’de Garez adıyla vizyona giren Amerikan uyarlamasının ilk filmi 2004 yılında Sarah Michelle Gellar‘ın başrolünde olduğu The Grudge filmiydi.

Ju-On filmleri genellikle Tokyo’nun Nerima ilçesinde bulunan bir evdeki intikam peşindeki lanetli ruhun etrafında geçer. Takeo Saeki karakteri, karısı Kayako’nun başka bir erkekle ilişkisi olduğuna kendisini inandırdığında, karısını, oğlu Toshio’yu ve Toshio’nun kedisini öfkeyle öldürür. Ju-On’a göre, bir kişi derin ve güçlü bir öfke ile öldüğünde, bir lanet doğar. Lanet, o kişinin öldüğü veya sıkça bulunduğu yerde toplanır. Ölenlerin ruhları bölgeye musallat olur. Lanetli eve girmek veya lanetlenmiş biriyle temas kurmak gibi durumlarda o kişi potansiyel olarak öldürülür.

JU-ON: Origins, hikayenin ilham kaynağı olan gerçek olaylara odaklanacak. Dizi, lanetin kökenini ve evle temas edenlerin başına gelen terör zincirini kaba bir bakış açısı izleyiciye aktaracak.

6 bölümlük dizide, Yoshiyoshi Arakawa, Yuina Kuroshima, Ririka, Koki Osamura, Seiko Iwaido, Kai Inowaki, Tei Ryushin, Yuya Matsuura, Kaho Tsuchimura, Tokio Emoto, Nobuko Sendo, Kana Kurashina, başrol oyuncuları olarak karşımıza çıkacaklar.

Toshinori Yamaguchi (NBCUniversal Entertainment Japan) ve Kazutaka Sakamoto (Netflix), dizinin yürütücü yapımcıları. Mikihiko Hirata ve Takashige Ichise (Ju-on: The Grudge 1-2,  The Grudge 1-2-3) dizinin yapımcıları. Takashige Ichise, aynı zamanda senaryoyu yazdı. Sho Miyake, dizinin yönetmenliğini üstlendi.

.