Netflix’in Polonya yapımı yeni dizisi Otwórz Oczy (İngilizce adıyla: Open Your Eyes), 25 Ağustos‘ta izleyici karşısına çıkacak.

Gizem ve bilim kurgu soslu bir gençlik dizisi olacak olan Otwórz Oczy, 6 bölümden oluşacak. Sarah Dessen‘in Druga Szansa isimli romanından uyarlanan dizinin senaryosu Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska ve Klara Kochanska‘dan oluşan dörtlü tarafından kaleme alınmış. Anna Jadowska ve Adrian Panek, dizinin yönetmenliğini üstlenmişler. Marcin Kurek ve Cyprian Marchewka ise dizinin yapımcıları konumunda.

Dizinin hikayesi Maria Wawreniuk tarafından canlandırılan Julka isimli bir genç kızı merkezine alıyor. Julka, geçirdiği bir kaza sonrası yaşadığı hafıza kaybı nedeniyle bir tedavi merkezine gönderilen ve orada kendisine fazlasıyla gerçek gelen garip rüyalar görmeye başlayan genç bir kız. Sonrasında gerçeği sorgulamaya başlayan Julka, gerçeği keşfetmeye çalışırken tedavi merkezinden kaçmaya çalışacak. İçinde bulunduğu bu dünyanın göründüğü gibi olmadığını fark edecek.

Ignacy Liss, Julka’ya merkezde rehberlik eden Adam isimli genç bir adama hayat veriyor dizide. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Marta Nieradkiewicz (Ultraviolet), Marcin Czarnik, Sara Celler-Jezierska, Michal Sikorski, Wojciech Dolatowski, Zuzanna Galewicz ve Klaudia Koscista gibi isimler yer alıyor.

Marta Nieradkiewicz