Dünyanın önde gelen online yayın platformu Netflix’in ilk Türkçe dizisine onay verdiği haberini mayıs ayının ortasında duyurmuştuk. Yyeni diziyle ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. Henüz kimin yazacağı ve yöneteceği resmen belli olmayan dizinin sezonu 10 bölüm sürecek. 2018 yılında tüm bölümleriyle ve tüm dünyada aynı anda yayında olacak.

Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen bir kahramanlık hikayesini anlatacak olan dizi, drama türünde. Konusu ise şöyle: “Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten başka çaresi yoktur.” İstanbul’un zengin kültürel geçmişini ekrana yansıtacak olan dizi, izleyiciyi bu sihirli şehrin kalbinde sürükleyici bir keşfe çıkaracak.

Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, Türk yapımla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk orijinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede O3 ile birlikte çalışıyoruz. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi, şimdilerde Vatanım Sensin ve İstanbullu Gelin dizileriyle televizyonda olan O3 Medya’nın kurucu ortaklarından Onur Güvenatam baş yapımcılığında çekilecek. Bu dizi, Muhteşem Yüzyıl ve Ezel gibi tüm dünyadaki Netflix üyeleri tarafından sevilerek takip edilen lisanslı Türk dizileriyle birlikte Netflix’in sunduğu geniş Türk içeriklerini güçlendirecek.

O3 Medya kurucu ortağı/yapımcı Onur Güvenatam ise şöyle konuştu: “Netflix’in Türkiye’deki ilk orijinal dizisini çekmenin gururunu yaşıyoruz. Bu yeni türün ülkemizde bir dönüm noktası olacağına ve yalnızca Türk izleyicisi değil, dünya izleyicisine de aynı şekilde hitap edeceğine inanıyoruz”.