Netflix, Ubisoft Film & Television’dan Jason Altman ve Danielle Kreinik’in yönetici yapımcılığını üstlendiği ve birçok yeni projeden ilki olacak canlı aksiyon Assassin’s Creed serisini yapacağını duyurdu. Uluslararası çok satan video oyunu serisine dayanan canlı aksiyon, animasyon ve anime dizileri geliştirmek için Ubisoft ile bir içerik anlaşması imzaladılar.

Netflix, dizi için bir yürütücü yapımcı arayışına başladı.

Assassin’s Creed serisi, 2007’de piyasaya sürüldüğünden bu yana, 155 milyondan fazla kopya satarak video oyun tarihinin en çok satan serilerinden biri oldu. 2016 yılında Michael Fassbender’ın başrolünde olduğu başarılı olamayan bir film ile oyun sinemaya uyarlandı. 2017’de Ubisoft, Assassin’s Creed TV dizisi planlarının sinyallerini vermişti.

Ubisoft Film & Television’dan Jason Altman, “10 yıldan fazla bir süredir, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayran, ‘Assassin’s Creed’ markasının ikonik bir franchise haline gelmesine yardımcı oldu. Netflix ile bir ‘Assassin’s Creed’ dizisi yaratmaktan heyecan duyuyoruz ve ‘Assassin’s Creed’ evreninde bir sonraki destanı geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz” demiş.

Assassin’s Creed’in serisi toplam 11 video oyunu içeriyor. 12. oyun olan Assassin’s Creed Valhalla, Kasım ayında yayınlanacak.