netflix2Belli bir ücret karşılığında yabancı dizileri izleme imkanı sunan Netflix, son yıllarda orijinal diziler de yayınlamaya başladı. Yayınladığı orijinal dizilerin bir sezonunun tamamını aynı gün yayınlayarak izleyicilerini memnun eden internet kanalı, yakın zamanda durulacak gibi durmuyor. Orijinal dizi sayısını ve çeşitliliğini arttırmaya ant içmiş gibi duran Netflix’ten son zamanlarda edindiğimiz bilgileri bir araya toplayıp size sunmak istedim.

Yeni Dizi Planı: Wet Hot American Summer Filminin Uzantı Dizisinetflix2Firewood Kampı’na geri dönmek isteyen var mı? Netflix, 2001 yapımı kült-klasik komedi filmi Wet Hot American Summer için orijinal yaratıcılar David Wain ve Michael Showalter’ı da dahil ederek orijinal bir dizi yayınlamayı planlıyor.

Dizinin, karakterlerin kamp öncesi yaşantılarını ele alması ve lisede geçmesi bekleniyor. Plan, filmde oynayan oyuncuların sahnelerini birkaç günlük bir sürede çekip sezon içerisine dağıtmak. Yani herkes her bölümde görünmeyecek. 2001 yapımı filmin orijinal oyuncularının dizide de rol alması bekleniyor.

Showalter’a ek olarak filmde Amy Poehler, Bradley Cooper, Paul Rudd, Christopher Meloni, Elizabeth Banks, David Hyde Pierce ve Michael Ian Black gibi büyük isimler de oynamıştı.

Yeni Dizi Planı: The Crownnetflix

Netflix’in, Oscar adaylığı bulunan Peter Morgan ve Stephen Daldry’den gelecek ve The Audience adlı oyundan ilham alacak olan bir kraliyet dramasıyla ilgili olarak Sony Pictures Television ile anlaşma yapmak üzere olduğu söyleniyor.

2013’te perde açmış oyun, Morgan ve Daldry tarafından yazılmıştı ve Kraliçe II. Elizabeth’i Helen Mirren canlandırmıştı. Helen Mirren 2006 yapımı The Queen adlı filmde yine aynı rolü oynayarak Oscar ödülü almıştı.

Oyunun hikayesi, Kraliçe II. Elizabeth’in 1952’de tahta çıkmasından bu yana dönemin başbakanları ile yaptığı haftalık resmi toplantılara odaklanıyordu.

Netflix bu iki yeni dizi planı hakkında yorum yapmayı reddetti. Önümüzdeki günlerde diziye dönüşüp dönüşmeyeceklerini hep birlikte göreceğiz.

Marvel’s Daredevil’den İki Haber

netflix2015 yılında yayınlaması beklenen ve Marvel evreninden gelen 13 bölümlük Daredevil dizisi için Spartacus’ün yaratıcı/yapımcısı Steven S. DeKnight, yapımcı/dizi yürütücüsü koltuğuna oturdu. Daha önceden dizinin senaristi/yapımcısı ve yönetmeni koltuğunda bulunan Drew Goddard, Marvel’dan aldığı başka bir görevle (The Amazing Spiderman’ın uzantı filmi The Sinister Six’i yazmak ve yönetmek) yönetmen koltuğundan ayrıldı. Goddard, Daredevil’in ilk iki bölümünü yazmıştı ve dizide yapımcılık yapmaya devam edecek. Oluşan boşlukta Marvel, diziye çobanlık etmesi için deneyimli bir dizi yürütücüsü arıyordu. Çok geçmeden de resmi olarak DeKnigt’ı işe aldığını duyurdu. Açılış bölümünü yönetecek kişi ise hala aranıyor.

Daredevil, Marvel’ın Netflix için ürettiği 13 bölümlük dört süper kahraman dizisinin ilki. Ardından Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cafe gelecek. Daha sonra dört dizinin karakterleri bir araya gelip, The Defenders adlı – The Avengers benzeri – bir süper kahraman grubu oluşturarak son bir mini dizi çıkaracak. Bu konudan daha önce şurada bahsedilmişti.

Bir diğer haber ise dizinin başrolünden geldi: Daredevil rolü için Boardwalk Empire izleyenlerin Owen Slater olarak muhtemelen tanıdığı Charlie Cox seçildi.

ustv-charlie-cox-daredevil-split-1

Netflix’ten yeni haberler geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.