Nisan ayında başlayan yeni dizilerin bir kısmını şu yazımızda paylaşmıştık. Ay içinde yayın tarihleri kesinleşip duyurulan, çoğu İngiliz menşeili 8 yeni diziyi de bu yazımızda sıralayalım ki eksik kalmasınlar. Rogue, Endeavour, The Ice Cream Girls, Rectify, The Wright Way, The Politician’s Husband, Vicious, The Job Lot‘la ilgili ayrıntılar yazının devamında sizleri bekliyor.


Rogue

Rogue (DirectTV)
3 Nisan’da başladı.
İlk sezon 10 bölüm sürecek.
Oyuncular: Thandie Newton, Marton Csokas, Joshua Sasse, Kavan Smith
Konu: Grace Travis (Thandie Newton), gizli görevde bir polis dedektifidir. Görevi gereği, mafya patronu Jimmy Laszlo (Marton Csokas) adına çalışmaktadır. Özel hayatında ise 2 çocuk annesi, evli bir kadındır. Bir gün, küçük oğlu öldürülür. Bu olayın ardından kahramanımızın hem iş, hem de özel yaşantısı allak bullak olur. Polis midir, anne midir, eş midir, suç örgütü üyesi midir? Haydi buyurup, buradan yakalımdır.


Endeavour

Endeavour (ITV)
14 Nisan’da başladı.
4 bölüm sürecek.
1. sezon sayılan 98 dakikalık ilk bölümü 2 Ocak 2012’de yayınlanmıştı. “2. sezon” denen 4 yeni ve yine uzun bölümüyle bu aydan itibaren karşımıza gelecek diziyi, yine de es geçmeyelim, paylaşalım dedik.
Oyuncular: Shaun Evans, Roger Allam, Jack Laskey, James Bradshaw
Konu: Inspector Morse romanlarının televizyon uyarlaması.
Ana kahramanımız dedektif Endeavour Morse’un (Shaun Evans) 1965’teki gençlik yıllarındayız. Oxford Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra İngiliz ordusunda bir süreliğine şifre memuru olarak çalışır ve ardından da polis olur. Kanunlarla kısıtlı olmanın anlamsızlığını anlayınca, istifa mektubunu yazmaya girişir. Ancak bu sırada, 15 yaşında bir kızın davasına verilir ve olaylar gelişir.


The Ice Cream Girls

The Ice Cream Girls (ITV)
19 Nisan’da başladı.
3 bölüm sürecek.
Oyuncular: Lorraine Burroughs, Georgina Campbell, Jodhi May
Konu: Dorothy Koomson‘ın aynı isimli romanının uyarlması.
2 ergen kız, 1995’te okuldaki öğretmenlerinden birini öldürmekle suçlanırlar. İkilimiz, geçen 17 yıl içinde farklı yollara sapar ve bambaşka hayatlar yaşarlar. Ancak 2013 yılına geldiğimizde, birbirleriyle ve karanlık ortak geçmişleriyle yüzleşmeleri gerekir.

Fragmanını şuradan izleyebilirsiniz.


Rectify

Rectify (Sundance Channel)
22 Nisan’da başladı.
İlk sezon 6 bölüm sürecek.
Oyuncular: Aden Young, Adelaide Clemens, Abigail Spencer, Sean Bridgers
Yapımcılar: Dizinin afişinde “Breaking Bad’in yapımcılarından” diye bir ifade yer alsa da ve Breaking Bad’den Melissa Bernstein ile Mark Johnson yapımcılar arasında olsa da dizinin asıl yazar, yönetmen ve yapımcısı Ray McKinnon.
Konu: Dizimizin kahramanı Daniel Holden, tecavüz ve cinayet nedeniyle idam cezasına mahkum edilip, 19 yıl sonra aklanıp temize çıkmış biridir. Beraatinin ardından memleketi olan Georgia’ya döner. Şimdi, önünde alışması gereken yepyeni bir hayat vardır.


The Wright Way

The Wright Way (BBC One)
23 Nisan’da başlayacak.
İlk sezon 6 bölüm sürecek.
Oyuncular: David Haig, Joanne Matthews, Beattie Edmondson, Mina Anwar
Konu: BBC’nin bu yeni sitkomunu Ben Elton (Blackadder, The Young Ones) kaleme almış.
Gerald Wright, etrafındaki herkesi çileden çıkartan biridir. Kendisi, Baselricky İş Sağlığı Güvenliği Birimi’ni yönetmektedir. Yönettiği ekip de İngiltere’yi daha güvenli hale getirmeye çalışırken, -ellerinden geleni yapıyor olmalarına rağmen- kaş yaparken göz çıkartan bir grup uyumsuz tipten ibarettir.

Diziden bir sahneyi de şuradan ya da şuradan izleye(meye)bilirsiniz. (Video, sadece İngiltere’den Internet’e çıkan kullanıcılara açık.)


The Politician’s Husband

The Politician’s Husband (BBC Two)
25 Nisan’da başlayacak.
3 bölüm sürecek.
Oyuncular: David Tennant, Emily Watson, Ed Stoppard, Jack Shepherd, Roger Allam, Oscar Kennedy, Lucy Hutchinson, Anamaria Marinca
Konu: Kişisel ve politik hayatlar çakışınca, bir evlilikteki güç dengelerinin nasıl karıştığını izleyeceğimiz dizide söz konusu çiftimiz Aiden Hoynes (David Tennant) ve Freya Gardner (Emily Watson). Aiden, başarısız bir yöneticilik tecrübesinin ardından bakanlar kurulundaki görevinden istifa etmiştir. Bunun ardından Freya, bakanlar kuruluna katılmıştır. Peki Freya kocasının gölgesinden çıkınca, ikilimizin politik hayatı ile özel hayatı nasıl etkilenecektir?


Vicious

Vicious (ITV)
29 Nisan’da başlayacak.
İlk sezon 7 bölüm sürecek (Aralık’ta yayınlanacak olan Noel bölümü dahil).
Oyuncular: Derek Jacobi, Ian McKellen, Frances de la Tour, Iwan Rheon, Marcia Warren
Konu: 50 yıl boyunca aynı dairede birlikte yaşamış olan partnerler Freddie ile Stuart etrafında gelişecek olan bir komedi. Yıllar önce tanıştıklarında Freddie çaylak bir aktör iken, Stuart da bir barmendir. Oysa şimdi, ikisi de kariyerlerinin sonuna gelmişlerdir ve hayatları kitap okumak, köpeği gezdirmek ve ağız dalaşından ibarettir.


The Job Lot

The Job Lot (ITV)
29 Nisan’da başlayacak.
İlk sezon 6 bölüm sürecek.
Oyuncular: Russell Tovey, Sarah Hadland, Jo Enright, Tamla Kari, Angela Curran, Martin Marquez, Tony Maudsley, Sophie McShera, Adeel Akhtar
Konu: Bu komedi ise bir işyeri komedisi. Dizide, bu işyerinde çalışan ve çalışmayanların hayatını izleyeceğiz. Tüm karakterlerimizi bir araya getiren ortak nokta çalışmak ve çalışmamak. Bu işyerinin yöneticisi evhamli bir tip olan Trish (Sarah Hadland) ve çalışanları arasında da işini ağırdan alan Karl (Russell Tovey) var.