Netflix, 15 Temmuz 2020 tarihinde izleyicilerini Meksika yapımı yeni bir diziyle daha buluşturdu: Oscuro Deseo

2. sezon onayını kapan dizinin ilk sezonu 18 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise 30-40 dakika aralığında değişiyor.

Gizem, gerilim ve suç ögelerini harmanlayan tutku dolu dramanın yaratıcısı Leticia López Margalli. Yapımcılığını ise Patricia Benitez üstlenmiş.

KONU

Dizideki merkez karakterimiz Alma Solares, kısa bir süre önce boşanmış olan en yakın arkadaşı Brenda Castillo ile birlikte felekten bir gece çalmak üzere dışarı çıkar. Hareketli geçen gece büyük bir trajediyle son bulur. Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir. Polislerin ilk etapta intihar olarak nitelendirdiği bir ölümün perde arkasında neler yaşanmıştır?

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

*Alma Solares karakterinde El juego de las llaves (The Game of Keys) dizisinden tanıdığımız Maite Perroni‘yi izleme şansı elde ediyoruz.

Otuzlu yaşlarının sonlarında olan Alma, hukuk fakültesinde profesör. Şu sıralarda kadın cinayetleri konusu üzerine yoğunlaşmış durumda. Yaklaşık 20 yıldır evli olan Alma’nın bir kız evladı bulunuyor. Evliliğinin pek yolunda gittiği söylenemez. Kocasının onu asistanıyla aldattığını düşünüyor. O da Brenda’yı kıramayıp eğlenmeye çıktığı o gece 25 yaşındaki genç bir adamla kocasını aldatıyor. Sonrasında da bu yasak ilişkinin yarattığı tutkuyu mümkün olan her hücresinde hissetmeye başlıyor.


*Alma’nın o gece kocasını aldattığı genç adam olan Darío Guerra karakterini El Club dizisinden hatırlanabilecek Alejandro Speitzer canlandırıyor.

Darío, babasından kalma bir araba tamirhanesi işletiyor. Ayrıca, hukuk fakültesine gittiğini ve Alma’nın sınıfının yeni öğrencisi olduğunu öğreniyoruz çok geçmeden. (1. bölüm ispiyonu/spoilerı)


*Alma’nın yargıçlık yapan kocası Leonardo Solares karakterinde Jorge Poza‘yı izliyoruz.


*Jorge’nin genç asistanı ve muhtemel metresi konumundaki Edith Ballesteros karakterinde Paulina Matos karşımıza çıkıyor.


*Jorge’nin erkek kardeşi ve aynı zamanda bir dedektif olan Esteban Solares karakterine Ingobernable dizisinden hatırlanabilecek Erik Hayser hayat veriyor.


*Alma’nın en yakın arkadaşı Brenda Castillo rolünde María Fernanda Yepes‘i izliyoruz.


*Alma ve Jorge’nin ölüm kavramına büyük ilgi duyan biricik kızları Zoe Solares karakterini Monarca dizisinden anımsanabilecek Regina Pavón canlandırıyor.


*Kadroda ayrıca Esteban Soberanes, Magali Boysselle ve Claudia Pineda gibi isimler yer alıyor.


Dizinin henüz ilk 3 bölümünü izlemiş bulunuyorum ve yeterli bulduğumu söyleyebilirim. İşin tutku boyutu iyi yansıtılmış. Geçtiğimiz yıl El juego de las llaves’te de izlemekten keyif aldığım Maite Perroni’nin de büyük katkısıyla epey seksi bir dizi çıkmış ortaya. İşin suç draması/gizem kısmını ise çok fazla merak ettiğimi söyleyemeyeceğim şu an için ama hikayenin o kısmında sıkılıyorum da diyemem. Bölüm sürelerinin çok uzun olmaması da bir avantaj elbette. Çok fazla kafaya takmadan izlenebilecek çerezlik bir dizi olmuş kısacası Oscuro Deseo. İzlemeye niyeti olanlara iyi seyirler dilerim.