Yukarıdaki dizileri ve filmi bilenleriniz çoktur.Şimdi yeni bir dizi başladı : Paradox, ilk sezonu 5 bölümden oluşacak olan İngiliz yapımı dizinin, şu ana dek 3 bölümü yayınlandı.Konusunu yukarıdaki film ve dizilerden aldığı kanaatim 3. bölümü izleyince epeyce arttı ve sizinle paylaşmak istedim, şöyle ki :

Azınlık raporu filminde makinaya bağlı 3 kişi var ve bunlar, olaylar henüz olmadan tahta toplara olaylara karışacak olan kişilerin adlarını, tarihini yazıyorlar, ajanlar gidip olay gerçekleşmeden bu kişileri yakalıyorlardı.
Flashforward dizisinde dünyadaki tüm kişiler pasifik saatine göre 11:00 de 2 dk. 17 sn. süreyle uyuya kalıyor ve herkes 6 ay sonraki geleceği görüyor.
Fringe dizisinde Doktor amcamız 70’li yıllarda ortağı olan diğer doktor amca ile üst düzey deneyler yapar, insan ve evren bilinenlerini zorlarlar. Bu deneylerden biri paralel evren denilen zaman kavramıdır. Kısaca her seçimimiz zamanda bir kırılma oluşturur ve bu seçime göre, yeni yeni zamanlar meydana gelir ve tüm bu oluşan zamanlar birbirine paralel olarak devam eder.. Bu doktor amcalar, paralel evrenlerde gezintiye çıkmanın yolunu bulmuşlardır.
Şimdi gelelim bizim Paradox dizimize.Sadece prof. arkadaşımızın kullanabildiği bir uyduya 8’er adet resim gönderilmekte ve kaynağı bilinmemektedir. Bu resimler, gelecekte olacak olaylardan anlık görüntülerdir. Bkz. flashforward ve gelecekten görüntü görme durumu.Gelecek olacak olayları henüz olmadan durdurabilme çabası içine girme ve onları hapse atma çabası: bkz. Azınlık Raporu.Eğer geleceği değiştirirlerse neler olacak diye düşünürler, paralel evren teorisi devreye giriyor : Bkz. Fringe :)Dizinin henüz 3. bölümü yayınlandı ancak 3 bölümde bana çalıntı fikirler bestesi görünümü verdi dizi maalesef :(