24 Kasım’da, İngiliz BBCOne kanalı Paradox isimli yeni bir diziye başladı. Şu ana dek iki bölümü yayınlanan polisiye bilim kurgunun başrollerinde, Tamzin Outhwaite (The Fixer, Hotel Babylon), Emun Elliott , Mark Bonnar ve Chiké Okonkwo yer alıyor. Flashforward’ın 6 ay yerine, 1 gün içinde gerçekleşecek bir olayı yakalamaya çalışan hali diyebileceğimiz dizinin konusu ise şöyle :Yazının gerisi, ilk bölümle ilgili hafif ispiyon (spoil) içermektedir.

Dedektif Rebecca Flint (Tamzin Outhwaite) yönetimindeki bir polis ekibi, ünlü astrofizikçi Dr. Christian King‘in (Emun Elliott) laboratuvarına uzaydan gelen görüntüleri araştırmaya başlar. Başta çok anlaşılır olmayan bu fotoğraflar gelecekte gerçekleşecek bir felaketle ilgili görüntüler içermektedir.
Her bölümde yeni görüntüler ve yeni bir dava ile uğraşacak olan ekibin, ilk bölümde gerçekleşecek olan felaketi engellemek için önlerinde 18 saatleri vardır.

ilk bölümde gelen fotoğraflar

İngiliz dizilerinin her bölümünün genelde 60 dakika olduğunu ve sezonlarının da 10 bölümden kısa olduğunu hatırlatarak, bu dizinin de ilk sezonunun 60 dakikalık 5 bölümden oluşacağını ekleyeyim.
Şu ana dek yayınlanan iki bölümün de özellikle son 6-7şer dakikasında yakaladıkları heyecan için izlemeye değer diye düşünüyorum.
Fragmanını altta bulabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=-RdkxXXcM1Q