Paramount+, Yellowstone’un orijin hikayesini, Dutton Ailesi’nin Montana’daki en büyük çiftliğe nasıl sahip olduğunun başlangıç ​​hikayesini anlatacak olan 1883 adlı dramayı 19 Aralık’tan itibaren yayınlamaya başlıyor.

1883, Dutton ailesini Büyük Ovalar boyunca batıya, evcilleşmemiş Amerika’nın son kalesine doğru bir yolculuğa çıkarken takip ediyor. Batı’nın genişlemesinin keskin bir yeniden anlatımı ve Amerika’nın vaat edilmiş toprakları Montana’da daha iyi bir gelecek aramak için yoksulluktan kaçan bir ailenin çarpıcı bir çalışması. 1883 , Yellowstone’a benzer bir cesaret, toprak çatışması ve entrika hikayesi anlatacak. Ve dizi hiç şüphesiz Dutton ailesi hikayesini anlamamızı zenginleştirecek.

Yellowstone’un yaratıcısı  (Mayor of Kingstown), bu dizinin de yaratıcısı. 10 bölümün tamamını yazıp, pilot bölümün yönetmenliğini üstlendi.

Sam Elliott

Tim McGraw

Faith Hill

Isabel May

LaMonica Garrett

Sam Elliott, Tim McGraw, Faith Hill, Isabel May, LaMonica Garrett, Billy Bob Thornton, James Landry Hébert, dizinin kadrosun yer alan isimler.

Sam Elliott, geçmişinde büyük bir üzüntü yaşamış olan sert bir kovboy olan Shea Brennan’ı oynayacak. Teksas’tan Montana’ya giden bir gruba rehberlik etmek gibi zorlu bir görevi vardır ve aptalların acısını çekmeye niyeti yoktur.

McGraw ve Hill,  Dutton ailesinden James ve Margaret Dutton’ı canlandıracaklar. Isabel May, ailenin en büyük kızı Elsa Dutton’ı, LaMonica Garrett, Shea Brennan’ın sağ kolu Thomas’ı canlandıracak.

Bob Thornton, Şerif Jim Courtright karakteri ile dizide konuk oyuncu olarak rol alacak.

Taylor Sheridan dışında, John Linson, Art Linson, David C. Glasser, Ron Burkle ve Bob Yari dizinin yönetici yapımcıları. MTV Entertainment, 101 Studios ve Bosque Ranch Productions ile birlikte diziyi ortaklaşa üretti.

.