Suits dizisi iki oyuncusunu daha kaybetmek üzere.

USA Network’ün yedinci sezona dayanan dizisinde Mike ve Rachel karakterlerini dizi başladığından beri oynayan Patrick J. Adams ve Meghan Markle, kısa süre önce Amerikan medyasında çıkan haberlere göre diziyi bırakıyorlar. Suits hali hazırda yedinci sezonunun kalan altı bölümünün prodüksiyonunu devam ettiriyor ve Adams ile Markle sezon finaliyle birlikte diziye veda edecekler.

Kanal, diziye resmi olarak sekizinci sezon onayını henüz vermiş değil. Bunda yedinci sezon sonunda sözleşmeleri biten oyuncularla yapılan görüşmelerin de payı bulunuyor. Haberle birlikte kanalın The Sinner’ın ardından en çok izlenen dizisi olan Suits’e sekizinci sezon onayı vermeye çok yaklaştığı da belirtildi. Ancak şimdilik taraflar konuyla ilgili medyaya açıklama yapmaktan kaçınıyorlar.

Ayrıca The Hollywood Reporter’ın haberine göre Adams ana karakter olarak ayrılsa da gelecek sezonda konuk olarak dizide yer alabilir. Hatta 100. bölüm dahil olmak üzere dizide dört bölüm yönetmenlik yapan oyuncu için yönetmenlik kapısı da açık bırakılmış. THR’nin haberinde bir süredir yeni kontratı için görüşmelere devam ederken ayrılık kararı alan Adams’ın başka projelerle ilgilenmeyi planladığı belirtiliyor.

Meghan Markle’ın ayrılık durumu ise daha beklendikti. Hakkında birkaç haftadır ayrılacağına dair haberler çıkan aktris, geçtiğimiz yıldan bu yana Britanya Krallığı’ndan Prens Harry’yle sevgili. Çiftin yakında nişanlandıklarını açıklaması ve Markle’ın oyunculuk kariyerinden uzaklaşarak kendisini hayır işlerine daha çok adaması bekleniyor.

Suits’in ana karakter oyuncularından Gina Torres de Kanada’nın Toronto şehrinde yapılan çekimler nedeniyle Los Angeles’taki ailesinden fazla uzak kaldığı için altıncı sezon finalinde diziden ayrılma kararı almıştı. Ancak devam eden yedinci sezonda Jessica karakteri dizide arada görünmeye devam etmiş, hatta Jessica’nın merkezinde olacağı bir uzantı projesi duyurulmuştu. Yedinci sezon finalinde dizinin ana karakterleri Chicago’ya Jessica’ya yardım etmek için gidecekler.

Planlanan uzantıya kısa süre önce Rebecca Rittenhouse ve Morgan Spector da dahil oldular. Gina Torres ve eşi Laurence Fishbourne ise boşanmak için mahkemeye başvurdular.

Kaynak