Antoloji formatında diziler günümüzde sıklıkla karşılaştığımız yapımlar. Mr. Robot, Suits, White Collar, Queen of the South, Burn Notice gibi dizileriyle tanınan USA Network de antoloji dizi yapmaya karar verdi ve Alman yazar Petra Hammesfahr’ın aynı adlı romanını bizlerle buluşturdu. 2 Ağustos’ta başlayan dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecek. Şimdilik 2. sezon konusunda bir haber yok.

Dizinin mutfağında Michelle Purple, Derek Simonds, Antonio Campos, Charlie Gogolak ve dizinin aynı zamanda başrol oyuncusu Jessica Biel yer alıyor.

KONU

Bir yaz günü öğleden sonra Cora Tannetti ile kocası, çocuklarını alıp göl kıyısına giderler. Dışarıdan bakıldığında, güneşli günün keyfini çıkaran, son derece mutlu bir aile gibi görünmektedir ama Cora oraya geldikten sonra farklı davranmaya başlar ve kendini öldürmek ister. Sonra bir anda her şey değişir. Cora, birisini öldürür. Dışarıdan bakıldığı zaman bütün suç ortadadır ama insanların kafasında ”Neden?” sorusu vardır. Yerel polis için dava oldukça kolaydır. Herhangi bir tanık ya da kanıt sıkıntısı yoktur. Cora zaten suçunu itiraf etmiştir. Polis, dosyayı kapatıp mahkemeye zanlının suçunu itiraf ettiğini, delillerin de çok net bir şekilde ortada olduğunu gösteren bir rapor sunmaya niyetlidir. Ancak Başkomiser Harry Ambrose, dosyayı kapatmayı reddeder. Cora Tannetti’nin sır sakladığını düşünerek vakayı soruşturmayı sürdürür. Soruşturmaya devam ettikçe tahmin ettiğinden çok daha fazla ilginç şeyle karşılaşacaktır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Cora Tannetti (Jessica Biel)

Bağnaz bir Katolik ailede yetişen Cora’nın çocukluğu çok zorlu geçmiştir. Geçmişi arkasında bırakmak istese de kafasından çıkartamaz. Şimdi görünürde mutlu bir yaşamı ve güzel bir ailesi vardır ama o bir anlık hareketle bunu değiştirir. Herkes ”Neden?” sorusunu sorarken o bu soruları yanıtlamak istemez.

Ünlü oyuncuyu 7th Haven dizisinden ve sinema filmlerinden tanıyabilirsiniz.

Harry Ambrose (Bill Pullman)

Eşiyle bir takım sorunlar yaşayan Başkomiser Harry, bir yandan eşiyle arasını düzeltmeye çalışıyor; bir yandan da Cora’nın geçmişini ve neden cinayet işlediğini araştırıyor. Diğer polis arkadaşları davayı bırakmasını söyleyip onunla dalga geçse de o, elindeki olayın daha fazlasının olduğuna inanıyor.

Oyuncuyu Independence Day serisinden, Lost HighwayThe Equalizer ve While You Were Sleeping filmlerinden hatırlayabilirsiniz.

Mason Tannetti (Christopher Abbott)

Cora’nın eşi. Cora’nın işlediği cinayetle birden hayatı alt üst oluyor. Yıllardır tanıdığı eşinin nasıl böyle bir şey yapabileceğini anlamıyor ve kafasındaki sorulara cevap bulmaya çalışıyor.

Oyuncuyu Girls dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Ayrıca dizide Enid Graham, Eric Todd, Robert Funaro, Patti D’Arbanville, Danielle Burgess ve Grayson Eddey yer alıyor. 

SON SÖZ

Başrol oyuncularını tanımıyorum ama konusu ilgimi çektiği için bir şans vermek istedim. İlk dört bölüm itibarıyla memnunum diziden. Polisiye ve gizem kısmını iyi işliyorlar. Ayrıca Jessica Biel ve Bill Pullman da iyi oyunculuklarıyla parlıyorlar. Antoloji serisi olduğu için iptal-devam sorunu ve konunun sıkması gibi durumlar bu dizide yok; o yüzden konusu ilginizi çekiyorsa ve oyuncuları seviyorsanız gönül rahatlığıyla girebilirsiniz.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI