Queen-of-the-South-USA

Suits, Mr. Robot, Colony ve White Collar gibi dizileriyle tanınan USA Network Haziran ayında bizleri Queen of the South ile tanıştırdı.

La Reina del Sur isimli İspanyol diziden uyarlanan dizimizin ilk sezonu 13 bölüm sürecek. 2. sezon onayı hakkında henüz bir haber yok.

Dizinin mutfağında Scott RosenbaumJoshua John Miller, David T. Friendly gibi isimler yer alıyor.

İsterseniz gelin bu diziyi yakından tanıyalım.

pizap.com14695622070081

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

TwitterFacebookIMDbResmi SiteWikipedia

Queen of the South - Pilot

KONU

Teresa Mendoza, küçük çapta uyuşturucu tacirliği yaparak hayatını sürdüren birisidir. Bir gün Guero isimli birisiyle tanışır ve onun yanında iş yapmaya başlar. Bu sırada da Guero ile büyük aşk yaşamaya başlamışlardır. Guero, Meksika karteliyle iş yapmaktadır ve kartelin arkasından iş çevirdiği için öldürülür. Olaydan sonra kartelin elinden kaçan Teresa kendini birden Amerika’da buluverir. Taşradan çıkma Teresa’nın bir kraliçeye dönüşmesi burada başlayacaktır.

1468086597_reina2bdel2bsur

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

queen_cast_aliceBraga

Teresa Mendoza (Alice Braga)

Sevgilisini kaybeden Teresa, hayatta kalma savaşı vermektedir. Eğer akıllı davranırsa kendini bu zor durumdan kurtarabileceğinin farkındadır, o yüzden sabırlı olmalıdır. Bu kirli işlerin arasında temiz biri olarak kalmaya çalışacaktır.

Brezilyalı oyuncunun başrolünde olduğu ilk dizi.

queen_cast_veronicaFalcon (1)

Camila Vargas (Veronica Falcon)

Teresa’nın sevgilisini öldüren Don Epifiano’nun eşi.

İkinci bölümden ispiyon!! Epifiano Meksika’da vali olmak isterken, o Amerika’ya gelip uyuşturucu işini devam ettirmek istediği için karı-koca ayrı ülkelerde yaşıyor. Teresa’yı da yakalayıp, Amerika’ya getiriyor. Amacı Teresa’yı Epifiano’ya karşı bir koz olarak elinde tutmak.  

Meksikalı oyuncuyu bazı Meksika dizilerinden tanıyabilirsiniz.

queen_cast_peterGadiot

James (Peter Gadiot)

Camila’nın yardımcısı.

İkinci bölümden ispiyon!! Aynı zamanda Camila’nın Teresa’ya göz kulak olması için görevlendirdiği kişi. Teresa ile Camila’nın verdiği işleri yapıyorlar. 

Oyuncuyu Tut, Matador ve Once Upon a Time in Wonderland dizilerinden tanıyabilirsiniz.

queen_cast_justinaMachado

Brenda Parra (Justina Machado)

Teresa’nın en yakın arkadaşı ve ailesi gibi önemsediği birisi. Guero’yu öldürenler onun eşi Chino’yu da öldürdüler. O da Teresa ile birlikte kaçmak zorunda kaldı.

queen_cast_joaquimDeAlmeida

Don Epifanio Vargas (Joaquim de Almeida)

Guero ve Chino’nun iş yaptıkları uyuşturucu baronu. Aynı zamanda uyuşturucu işini bırakıp valiliğe adaylığını koydu. Bu yüzden Camila’nın uyuşturucu işine devam etmesini istemiyor. Ayrıca (İlk bölüm ispiyonu!!)  Guero ve Chino’yu öldürüp, Teresa’nın peşine düşüyor.

queen_scarface_richIsBetter_1920x1080

SON SÖZ

USA Network yenileriyle pek anlaşamadığım doğrudur. O yüzden bununla da aynı şeyi yaşayacağım diye bir korkum vardı fakat beni ilk iki bölümüyle çok güzel bir şekilde içine çekmeyi başardı dizi. Karakterler olsun, hikaye akışı olsun sürükleyici ve akıcı geliyor bana. Ortalarında biraz düşüşe geçse de 7. bölümden sonra tekrardan toparladı ve güzel bir sezon finaline doğru gidiyoruz diyebilirim. Özellikle Teresa’nın gelişimini merak ediyorum.

2. sezon onayını alacağını düşünüyorum, umarım alır. Aldıktan sonra denemenizi tavsiye ederim.

TANITIM FRAGMANI 

https://www.youtube.com/watch?v=7mFJgpUq3_s

13178577_976924352421698_5385814633871757360_n