Kendini konuşturan, iyi eleştiriler alan ve gelecek hafta yüksek olasılıkla final bölümünü izleyeceğimiz The Sinner dizisi hakkında başrol oyuncusu Jessica Biel’la röportaj yapılmış. Global News tarafından telefon aracılığıyla yapılmış olan bu röportajı sizlere aktaralım dedik. (Not: Bu röportaj yapıldığında son iki bölüm yayınlanmamıştı.)

Cora rolü senin için harika olmuş. Daha önce yer aldığın yapımlarda oynadığın karakterlerden oldukça farklı.

Kesinlikle öyle. Daha önce hiç kötü karakteri oynamamıştım. Benim için hayli farklı bir deneyim oldu. Psikolojik sorunları olan böylesi karmaşık bir karakteri canlandırma fırsatı elde ettiğim için çok heyecanlıyım. Ayrıca yalnızca birinin kız arkadaşını canlandırmadığım, karakterde kendimden bir şeyler bulabildiğim için de çok mutluyum.

Gerçek hayatında dengesiz psikopat bir katil değilsin ama değil mi?

Henüz değil.

Bu rolü oynamak senin için psikolojik olarak zorlayıcı olsa gerek, öyle değil mi? Cora’yı canlandırmak nasıl bir duyguydu?

Gerçekten de zorlayıcıydı. Bazen bir sahneyi çekmek çok zamanımı alıyordu. Dramatik sahneler zorlayıcı oluyordu. Yönetmenim sürekli sınırlarımı zorluyordu ki ben de böyle olmasını tercih ederim. Ben de kendimi olabildiğince en iyisi için zorladım.

Sahneleri çekerken uzun bir maratonun ortasında gibi hissediyorsunuz kendinizi. O an tünelin ucundaki ışığı göremiyorsunuz ama bir sahnenin ya da bölümün çekimleri tamamlandığında uğraştığınıza değdiğini anlıyorsunuz. Normalde sizi zorlayan bir sahne çektiğinizde bir altı ay rahatsınız benzer bir sahne için. Ama bu dizide öyle değil. Yarın yine benzer bir sahne sizi bekliyor oluyor. Benim için gerçekten harika ve zorlayıcı bir deneyim oldu.

Bu projeye evet derken çekincelerin oldu mu? Önceki projelerinden bambaşka bir işe girişmen, gelecek olan eleştiriler ve izleyicilerin yorumları konusunda?

Evet çekincelerim vardı çünkü bu rol için uygun olup olmadığımdan emin değildim. Ama bir oyuncu olarak bir işe girişirken kendime güvenim tamdır. En azından kötü bir iş çıkarmayacağımı bilirim. Karakteri başarılı şekilde yansıtabilmek için elimden geleni yapacaktım. Eğer olmazsa da en kötü ihtimalle kendi versiyonumu oluşturmuş olacaktım. Açıkçası eleştirmenlerden gelecek yorumlar üzerine çok düşünmedim. Ama psikologların, psikiyatrların ve diğer doktorların performansımı TSSB hastası olarak gerçeğe uygun bulup bulmayacaklarını merak ediyordum. İlk bölüm yayınlanmadan önce de epey gergindim çünkü o ana dek hep oyuncu ve yapım ekibi gibi kısıtlı bir grubun içindeydim. O sıralarda, ‘Umarım izleyiciler diziyi batırdığımı düşünmezler.’ diye düşündüğümü hatırlıyorum.

Gelecekte bu tarz başka projelerde yer almayı düşünüyor musunuz?
Ağır dramalar her zaman hoşuma gitmiştir. TV’de izlemeyi severim ve bir parçası olmak da çok hoşuma gider. Birçok farklı sebepten dolayı kariyer hayatımda bu tarz rolleri oynama fırsatı pek elde edemedim. Her zaman önüme gelenlerden en iyisini kabul edip, en iyi ekiple çalışıp, elimden gelenin en iyisini çıkarmaya çalıştım. Aslında özellikle böyle planlamamıştım ama şimdi böyle karanlık bir projede yer aldıktan sonra kendimi gerçekten bitkin hissediyorum. En azından bir üç ay kadar daha ağlamak zorunda kalmak istemiyorum. Komedi ya da benzeri bir türde oynamak istiyorum.

Finalde ağızlarımız açık kalacak mı? Hikayede gerçekten tahmin etmesi zor dönemeçler var.
Umarım ağızlarınız açık kalmaya devam eder. Hikayenin çoğu izleyici için tahminlerinin dışında sonlanacağını düşünüyorum. Ben kitabı okuduğumda finaline çok şaşırmıştım. İzleyicilerin de aynı hissi yaşayabilmesini umuyorum. Eğer bu hikayenin sonunu tahmin edebilmişseniz size helal olsun.

Bu dizi için ikinci sezon planları var mı? Daha doğrusu böyle bir şey mümkün mü?
Bu güzel bir soru. Şimdilik ikinci sezon onayı almadık. Aslında ikinci bir sezon yapmayı da hiç düşünmedik. Bu projeye limitli dizi olarak başladık. O yüzden şimdi dizide ne noktada olduğumuzu düşünmemiz gerek. Eğer ikinci bir sezon olacaksa bütün karakterler diziye dönmeli mi? Olasılıklar üzerine konuşuyoruz ama şu an elimizde net bir cevap yok maalesef. İzleyicilerin tepkileri sonrası kendimizi bu konuda düşünmek zorunda hissediyoruz. Eğer kanal da bizimle çalışmaya devam etmek isterse neler olabilir? İşte bu ilgi çekici bir düşünce…

Sizler The Sinner hakkında neler düşünüyorsunuz? Şimdiye kadar beklentilerinizi karşıladı mı? Jessica Biel’ın performansını nasıl buldunuz? Sizce ikinci bir sezon olmalı mı?

Bu hafta yayınlanacak olan final bölümünü kaçırmayın.