Eylül ayında Jessica Biel’ın başrolünde olacağı The Sinner adlı suç, gerilim draması ile ilgili ilk haberler gelmişti. USA Network, aylar sonra Alman yazar Petra Hammesfahr’ın aynı adlı romanını antoloji serisi olarak televizyona uyarlamaya karar verdiğini açıkladı. Bill Pullman (Independence Day), dizinin bir diğer başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkacak.

Kitabın konusu: “Bir yaz günü öğleden sonra, Cora Bender (Jessica Biel) ile kocası, minik bebeklerini alıp göl kıyısına giderler. Uzaktan bakıldığında, güneşli günün keyfini çıkaran, son derece normal bir aile gibi görünmektedirler ama Cora Bender’ın göl kenarındaki diğer genç annelerden bir farkı vardır. Cora, o akşam kocası ve çocuğuyla eve dönmeyeceğini bilmektedir, çünkü ölmeye karar vermiştir. Ancak bir anda her şey değişir. Cora Bender bir adam öldürür. Ama neden? Ne gibi bir nedeni olabilir bu sessiz sakin kadın, bir yabancının gırtlağını tekrar tekrar bıçaklasın? Yerel polis için dava oldukça kolaydır. Herhangi bir tanık ya da kanıt sıkıntısı yoktur. Cora, zaten suçunu itiraf etmiştir. Polis, dosyayı kapatıp mahkemeye, zanlının suçunu itiraf ettiğini, delillerin de çok net bir şekilde ortada olduğunu gösteren bir rapor sunmaya niyetlidir. Ancak Baş Komiser Rudolf Grovian (Bill Pullman), dosyayı kapatmayı reddeder. Cora Bender’ın müthiş bir sır sakladığını düşünerek vakayı soruşturmayı sürdürür. Adım adım yol alarak ortaya çıkardığı şey ise, kabus gibi bir yaşamdır. Başlamadan darmadağın olmuş, keder ve yalnızlık dolu bir yaşam.”

Family Guy’daki seslendirme ve New Girl’deki konuk oyunculuğunu bir kenara bırakırsak, 1996-2003 yılları arasında düzenli olarak rol aldığı 7th Heaven dizisinden yaklaşık 15 sene sonra Jessica Biel, televizyona geri dönüyor.

Universal Cable Productions ile birlikte, Jessica Biel’ın yapım şirketi olan Iron Ocean Films, dizinin yapımcılığını üstleniyor. Charlie Gogolak (This Is Us), dizinin bir diğer yapımcısı.

Dizinin deneme bölümünü Derek Simonds (When We Rise) yazdı, Antonio Campos, yönetmenliğini yaptı.

Kaynak 123