Vicky McClure (Line of Duty) ve Morven Christie‘nin (The A Word, Grantchester) başrolünde olduğu üç bölümlük psikolojik gerilim dizisinin yazarlığını ve yönetmenliğini Joe Ahearne yapacak. Kendisi 2013 yılında yayınlanan ve James McAvoy‘un başrolünde olduğu Trance adlı psikolojik gerilim filminin senaryosunu da yazmıştı.

Konu: “Otuzlu yaşlarının ortasında başarılı bir mimar olan Ellen (Morven Christie), büyük bir sözleşme aldıkları bir zamanda beklenmedik bir şekilde hamile kalır. Beklentisi kısa bir süreliğine işlerden uzak kaldıktan sonra geri dönmektir ve birisini bu boşluğu dolduracak şekilde işe alır. Paula (Vicky McClure), Ellen ile aynı yaşlarda, 10 yaşında bir kıza sahiptir. Paula, Ellen’dan farklı bir yaşam tercihinde bulunarak kariyerinin önemli bir kısmını kızına tam zamanlı olarak adamış bir kadındır.

Paula, son derece hevesli, cana yakın, işinde ehil biri olarak ilk başlarda Ellen’ın takdirini kazanır. Ancak sanki bir şeyler çok da doğru gibi gelmemeye başlar Ellen’a. Paula’nın bu annece davranışlarının altında, son derece rahatsız edici, gizli bir başka gündeme sahip olduğundan şüphelenmeye başlar. Ellen, birkaç ay içinde işe geri dönmeyi düşünmektedir ama Paula, Ellen’ın çocuğunu eline aldıktan sonra onun tamamen farklı düşüncelere sahip olacağını inanmaktadır.

Ellen, ofiste Paula’nın ince manipülasyonları yüzünden gittikçe rahatsız olmaya başlar. Paula’nın patronları ve müşterilerinin gözüne girdiğini ve arkadaşlarına yöneldiğini görür. Ellen için Paula artık bir yardımcıdan çok rakiptir. Ancak kimse Ellen’ın bu gördüklerini görmemektedir. Herkes Paula’yı, Ellen’a elinden geldiğince yardım etmeye çalışan hoş ve sevecen bir kadın olarak görür. Kendi kocası da dahil olmak üzere herkes Ellen’ın paranoyakça davrandığını ve ruhsal durumunun hamileliliğin ilerlemesi ile bozulmaya başladığını düşünür.

Sadece Ellen, Paula’nın kendi gebeliği konusuna fazlasıyla takıntılı olduğunu görmektedir. Eğer Ellen, korkularını daha fazla seslendirmeye devam ederse, çevresindeki insanların kendisinden iyice uzaklaştıracağını bilmektedir. Bu sırada şirketin başına korkunç bir olay gelir ve Ellen, polisin vardığı kanıyı kabul etmez ve bu işin sorumlusu olduğuna inandığı Paula’yı takibe başlar. 

Richard Rankin (Thirteen, From Darkness), Dougray Scott (Hemlock Grove), Neve McIntosh (Doctor Who,Critical), Navin Chowdhry (Doctor Foster) ve Siobhan Redmond (Nina and the Neurons: Get Building), Glasgow’da çekilen dizide göreceğimiz diğer oyuncular olacaklar.

Kaynak