En son 2013’te Anchorman 2: The Legend Continues filminde birlikte çalışan Paul Rudd ve Will Ferrell, aynı adlı Wondery ve Bloomberg Media podcasti The Shrink Next Door’dan uyarlanacak kara komedinin başrol oyuncuları oldular. Gerçek olaylardan esinlenen The Shrink Next Door, hastalarıyla ilişkisini kişisel kazancı için kötüye kullandığı iddia edilen bir doktoru anlatıyor.

Eğlence endüstrisindeki yıldız isimlerin psikiyatristi Dr. Isaac “Ike” Herschkopf (Rudd) ve uzun zamandır hastası olan Martin “Marty” Markowitz (Ferrell) arasındaki tuhaf ilişkiyi izleyiciye aktaracak bir kara komedi izleyeceğiz. Her şey normal bir doktor-hasta dinamiği olarak başlasa da, çok büyüleyici olan Ike, ilişkileri boyunca yavaş yavaş Marty’nin hayatını ele geçirmeye başlıyor. Sonunda Marty’nin evine taşınıyor ve birlikte oldukları süre boyunca aile işini devralıyor.

Michael Showalter, dizinin yönetmeni ve yönetici yapımcılığını üstlenecek. Georgia Pritchett, senaryoyu yazacak ve dizinin bir diğer yönetici yapımcısı olacak.

Podcast’in yazarı ve sunucusu deneyimli gazeteci Joe Nocera, dizide yönetici yapımcı olarak görev alacak isimlerden. Podcast, Mayıs 2019’da piyasaya çıktı ve hızla iTunes’ta bir numara oldu. Anlaşılacağı üzere kendisi gerçek hayatta, Hamptons’da Dr. Isaac “Ike” Herschkopf’un komşusuydu. Ünlüler, Manhattan elitleri Ike’ın hastalarıydı ve eksantrik tatil evinde yıldızlarla dolu partiler düzenlerdi. Ancak Ike kaybolduğunda işler değişti. Nocera, neler olduğunu anlamak için kendi başına bir araştırma yürüttü ve Dr. Ike hakkında düşündüğü her şeyin inanılmaz derecede yanlış olduğunu öğrendi.

Media Rights Capital (MRC), dizinin yapım şirketi. Şu an için bir yayıncı kanalı yok ama önemli kablolu kanallardan ya da streaming servislerden birinde yayınlanması bekleniyor.

Kaynak