Peacock’ın uyarlama dizisi Brave New World’un resmi fragmanını yayınlandı.

Aldous Huxley‘nin 1932’de yayınlanan aynı adlı romanını temel alan Cesur Yeni Dünya, tekeşlilik, mahremiyet, para, aile ve tarihin kendisinin yasaklanmasıyla barış ve istikrar elde eden ütopik bir toplumda, 26’ncı yüzyıl İngiltere’sinde geçiyor.

New London vatandaşları Bernard Marx ve Lenina Crowne, sadece katı bir sosyal düzen, Soma adı verilen mükemmel bir ilaç ve anında tatmin ve her yerde olan seks kültürünü biliyorlardı. Yaşamlarını toplumlarının darlıklarının ötesinde keşfetmeye meraklı olan iki Yeni Dünyacı, Savage Lands’e tatile gittiklerinde, vahşi ve şiddetli bir isyanla karşı karşıya kalırlar. Bernard ve Lenina, onlarla birlikte New London’a kaçan John tarafından kurtarılır. John’un Yeni Dünya’ya gelmesi ütopik uyumun bozulmasını neden olur.

David Wiener (Homecoming, Strange Angel, FWD, Flesh and Bone), dizinin yaratıcısı. Universal Content Productions (UCP) ve Amblin Television, dizinin yapım şirketleri. İlk 2 bölümü yöneten Owen Harris (Black Mirror), Grant Morrison, Darryl Frank, Justin Falvey ve Brian Taylor ile birlikte dizinin yönetici yapımcısı.

Dizi, Peacock’ın açılışını yapacağı 15 Temmuz’da başlayacak.

Dizide rol alan oyuncular 2. sayfada.