NBC’nin 1984-1988 yılları arasında yayınladığı sevilen komedi dizisi Punky Brewster‘ın yaklaşık 33 yıl sonra gelen devam dizisi 25 Şubat’ta ekranlarda olacak.

80’lerde koruyucu baba tarafından büyütülen parlak genç bir kız olan Punky, şimdi hayatını rayına oturtmaya çalışan 3 çocuklu bekar bir annedir. Yeni dizide Punky, ona gençliğini hatırlatan koruyucu sistemdeki Izzy ile tanışacak.

Dizinin yeniden başlatılması ile ilgili ilk haberi 2019’un Haziran ayında almıştık. UCP‘nin orijinal dizinin başrol oyuncusu Soleil Ay Frye ile devam dizisi üzerinde çalıştıklarının haberi gelmişti.

2019’un Eylül ayında NBCUniversal, yeni dijital platformu Peacock’ı tanıttı ve Punky Brewster‘ın da dahil olduğu bazı dizilerinin haberini verdi.

Cherie Johnson

2019’un Ekim ayında, orijinal diziden Cherie Johnson’ın deneme bölümüne katıldığı ile ilgili haberi aldık. Johnson, Punky’nin çocukluğundan beri en iyi arkadaşı olan Cherie karakterini bir kez daha oynayacak. Aslında, daha çok kardeş gibiler. Punky’nin çocuklarına göre o Cherie Teyze. Punky ile yaşam boyu süren dostluğu, yetim çocuklara yardım ederek ona sosyal hizmet uzmanı olma konusunda ilham verdi.

Freddie Prinze Jr.

2019’un Ekim ayında Freddie Prinze Jr.’ın Punky’nin eski kocası Travis’i canlandırmak üzere dizinin pilot bölümüne katıldığını öğrendik. Sürekli olarak şehir içinde ve dışında çalışan bir müzisyen olmasına rağmen Travis, harika bir baba olmaya devam ediyor ve onunla Punky arasında kalıcı bir kimya var.

Quinn Copeland, Lauren Donzis, Oliver De Los Santos, Noah Cottrell

Yine 2019’un Ekim ayında çocuk oyuncular Quinn Copeland (Waitress the Musical), Lauren Donzis (No Good Nick), Oliver De Los Santos (Occupation: Rainfall) ve Noah Cottrell’in (Skyscraper) pilot bölümün kadrosuna katıldığının haberi geldi.

Copeland, inatçı, sevimli Punky’e benzer bir kız olan Izzy’i canlandıracak. Yakın zamanda annesi tarafından terk edilen Izzy, savunmasızlığını gizlemeye çalışır, ancak Punky’de benzer bir ruh bulur.

Donzis, Punky’nin moda öncüsü genç kızı Hannah’yı canlandıracak. Hannah, genellikle kendisinin ebeveyn ve Punky’nin çocuk olduğunu hissediyor.

Daniel rolünde De Los Santos ve Diego rolünde Cottrell, Punky’nin 10 ve 12 yaşındaki evlatlık oğullarını oynayacaklar. Kardeş olsalar bile, ablaları Hannah’yı kızdırmak söz konusu olduğunda tamamen farklı düşüncededirler.

2020’nin Ocak ayında Peacock’tan resmi dizi onayı geldi. Bu senenin Ocak ayında ise en üstteki ilk kare yayınlandı ve ilk sezonu 10 bölüm olan dizinin tüm bölümlerinin 25 Şubat’ta yayınlanacağını öğrendik.

Jasika Nicole

Şubat ayında Jasika Nicole’un (Fringe, The Good Doctor), tekrar eden bir rolle dizide olacağının haberi geldi. Nicole, aşk yaşadığı Cherie ile sezon boyunca ilişkisi gelişen, eğlenceyi seven ve kendine güvenen bir avukat olan Lauren rolünü canlandıracak.